Microsoft, Yeni Nesil Surface Bilgisayarlarını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Maliyetleri

Microsoft, Yeni Nesil Surface Bilgisayarlarını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Maliyetleri

Eylül 30, 2021 0

Microsoft, bugün reelleştirilen faallikte yeni model Surface bilgisayarlarına yer verdi. Uzun zamandır köklü bir metamorfoz geçirmeyen bilgisayarlar, yeni modelleriyle kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü modellerde, 120Hz ekran tazeleme sürati ve 5G gibi ileri seviye özellikler mevcut.

Surface modelleri genelde ucuz olmalarıyla anılmazlar fakat bu, yeniden de çok rakamda satılmalarının önüne geçmez. Elbette maliyetlerinin pahalı olmasında, hibrit makineler olmalarının da tesirinin olduğunu unutmamak gerekli. İşte karşınızda özellikleri ve maliyetleriyle yeni Surface modelleri:

Surface Pro 8:

Surface Pro 8

Laptop ve tablet karışımı hibrit bir model olan Surface Pro 8’de daha ince bir çerçeve kullanılmış. Üzerinde 2 adet Thunderbolt 4 girişi bulunduran modelde 11. nesil bir Intel harekâtçı ve kullanıcıların yükseltebileceği bir SSD de bulunuyor. Bunlara ek olarak 13 inç ebadında bir ekran sunuluyor.

Pil mevzusunda Surface Pro 8, 16 saatlik batarya ömrü sunuyor. Buna ek olarak Dolby-Atmos, Dolby-Vision, 120Hz ekran tazeleme sürati ve maksimum 32GB RAM makinede bulunuyor. Yeni nesil Surface Slim Pen 2 için ayrıca satın almanızın gerektiği Surface Pro Signature adlı klavyede bir alan açılmış. Kalemi yerleştirebileceğiniz bu manyetik alan, aynı zamanda şarj istasyonu işlevi görüyor.

Surface Pro 8

Kalem demişken, Surface Slim Pen 2’de bir adet titreşim motoru bulunuyor. Bu motorla beraber, yazdığınız ya da çizdiğiniz sırada asıl bir kalemle yazıyormuşsunuz gibi bir his uyandırmak kastedilmiş. Surface Pro 8’in asgari ve maksimum maliyetleri şu biçimde:

i5 harekâtçı – 8GB RAM – 128GB SSD: 1.099 dolar 9.500 TL + aidatlar i7 harekâtçı – 32GB RAM – 1TB SSD: 2.599 dolar 22.450 TL+ aidatlar Surface Pro Signature Klavye: 279,99 dolar 2.420 TL + aidatlar

Surface Go 3:

Surface Go 3

Surface Go 3’e geldiğimizde ise 10,5 inç ebadında bir ekran bizleri karşılıyor. Evvelki nesile göre yüzde 60 daha süratli bir harekâtçıyla gelen modeli Microsoft “bir aile için en uygun tablet” biçiminde niteliyor.10. nesil Intel operasyoncuya kadar çıkılabilen modelde Windows 11 ile koliden çıkıyor ve çocuklar için güvenlik limitleri sarih bir biçimde geliyor. Ses mevzusunda ise Dolby, kendisini gösteriyor. Surface Go 3’şan maliyet tablosu da asgari ve maksimum olmak üzere şu biçimde:

Intel Pentium 6500Y – 4GB RAM – 64GB SSD: 399 dolar 3.450 TL + aidatlar Intel Core i3 – 8GB RAM – 128GB SSD: 629 dolar 5.430 TL + aidatlar

Surface Duo 2:

Surface Duo 2

Sabredebilir Surface modellerinde ikinci olarak gördüğümüz Surface Duo 2’de 5G teknolojisi, NFC ve Wi-Fi 6 gibi oldukça çekici özellikler bulunuyor. Bunun yanında 5,8 inç ebadında AMOLED bir ekranla gelen Surface Duo 2, açıldığında 8,3 inç ebadında ve 90Hz’e kadar yenileme sürati sunan bir ekranla geliyor.

Arka tarafında üçlü kamera montajına sahip olan model yeni algoritmalarla donatılan kameralarında; 16MP ultra geniş açılı kamera, optik görüntü statikleme OIS teknolojisine sahip 12MP geniş açılı kamera ve yeniden OIS takviyeli 12MP çözünürlüğünde olan telefoto kameraya yer veriyor. Maliyeti ise şu biçimde:

2 renk alternatifi olmak üzere Surface Duo 2: 1.499 dolar 12.950 TL + aidatlar

Surface Laptop Studio:

Surface Laptop Studio

14,4 inç ebadında bir ekranla gelen Surface Laptop Studio, aygıtın konumunu ayarlayabileceğiniz bir menteşeyle geliyor. Klavyenin de önüne getirerek ‘sahne moduna‘ alabileceğiniz aygıtı, ekranın tamamen klavyenin üstüne aldığınızda ‘stüdyo moduna‘ getirmiş oluyorsunuz.

Teçhizat alanında oldukça gelişmiş teknolojiler sunan bu modelde 11. nesil Intel Core H35 operasyoncular ve RTX takviyeli ekran kartları kullanılıyor. Yeni menteşesi sayesinde Tablet ya da Laptop olarak kullanabileceğiniz bu modelin maliyetleri ise şu biçimde:

Intel i5 harekâtçı – 16GB RAM – 256GB SSD: 1.599 dolar 13.800 TL + aidatlar Intel i7 harekâtçı- 32GB RAM – 2TB SSD: 3.099 dolar 26.770 TL + aidatlar

Makineler hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

EN GÜÇLÜ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR! | Excalibur G911 Tahlil

Tags: Microsoft, Yeni Nesil Surface Bilgisayarlarını Tanıttı Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts