Skoda, Yeni SUV Modelinin Sağlamlığını Göstermek İçin Üstüne Helikopter İndirdi [Video]

Skoda, Yeni SUV Modelinin Sağlamlığını Göstermek İçin Üstüne Helikopter İndirdi [Video]

Eylül 30, 2021 0

Otomobilin üstüne helikopter indirilmesi Skoda’nın ilk kez yaptığı bir şey değil. Seneler evvel yayınlanan Top Gear’ın 16. sezonunun ilk kısmında, Jeremy Clarkson Skoda Yeti’nin direksiyonuna geçmiş, seyir halinde olan SUV’nin üzerine yeniden aynı ağırlıkta bir helikopter indirilmişti. 

Şimdi de Skoda Kodiaq’ın üzerinde aynı sağlamlık testini yapmak isteyen Çekli araba devi, 622 kglık kırmızı renkte bir helikopteri sabit duran Kodiaq’ın üzerine indirmeye başladı. İşletme, on sene evvel Yeti’de de olduğu gibi taşıtta arka süspansiyonların kuvvetlendirilmesi dışında hiçbir farklılık yapmadığını dile getirdi.

622 kg ağırlığındaki Robinson R22’nin yanılgısız bir biçimde Kodiaq’ın üzerine indiği anlar: 

Makyaj gören yeni Kodiaq, birkaç ay evvel atletik RS ekipmanı için Matris LED far ve 2,0 litrelik çift turbo motor aktüellemesi almıştı. Yenilenen model, ilk kez Çekya’da tertip edilen Robinson Helikopter Seansı 2021’de görücüye çıktı. 

Çekilen video ile alakalı açıklama yapan Skoda, bu sefer helikopteri seyir hali yerine duran Kodiaq!ın üstüne indirmeyi seçim ettiklerini açıkladı. Helikopterin ağırlığını denk biçimde dağıtmak isteyen işletme, tavan raylarının üzerine monte ettiği ahşap plaka sayesinde, 622 kg ağırlığında Robinson R22 model helikopteri yanılgısız bir biçimde indirmeyi muvaffak oldu. 

Tags: Kodiaq'ın Üstüne Helikopter İndirdi [Video], Skoda Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts