Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun 2 Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Xbox Live Gold ile verilen oyunların geri alınmaması

Bildiğiniz gibi PlayStation Plus ile verilen oyunlar, eğer bir daha PS Plus satın almazsanız geri alınıyor. Ancak Xbox Live Gold ile verilen oyunlar oyuncuların kütüphanesinde sonsuza kadar duruyor.

4 Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Geriye uyumluluk

Eğer Xbox 360 döneminde oynadığınız ve tadı damağınızda kalan oyunlar varsa, Microsoft hepsini tek tek Xbox One için tekrar piyasaya sürüyor. Ayrıca grafiklerini de günümüz değerlerine uyarlayan geliştiriciler, bu sayede eski oyunların yeniden oynanmasına imkan sağlıyor.

6 Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Kontrolcüsü rakiplerine göre daha ergonomik

Xbox One kontrolcüsünü elinize aldığınızda, Nintendo Switch’in Joy Con’u ve Dualshock 4’ün sunduğu rahatlığa nazaran elinize daha iyi oturduğunu hemen anlayabiliyorsunuz. Ergonomi açısından ortaya güzel bir mühendislik çalışması koyan Microsoft’u, bu konuda tebrik etmek gerekiyor.

8 Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

Türkçe oyun desteği yok

Hali hazırda özel oyun anlamında geride olan Xbox One’ın özel oyunlarına bir de Türkçe dil desteği gelmemesi, ülkemiz oyuncularının tercihini bir anda ters yöne çevirebiliyor.

10 Xbox One almak ve almamak için 5 nedeni sizler için sıraladık

VR desteği olmaması

Sanal gerçeklik bugünlerde oyunlara yeteri kadar giriş yapamasa da, PlayStation 4’ün sunduğu PS VR özelliği, konsolun değerini daha da yükseltiyor. Ancak yazılım devi Microsoft’un hala Xbox One için bir sanal gerçeklik desteği getirmemesi, bu konuda hanesine eksi puan yazdırıyor.

#Xbox One #Microsoft #xbox one x #konsol #xbox live Yorumlar MK Okuru MK Okuru 30.04.2018 16:46 Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: konsol, Microsoft, xbox live, XBox One, Xbox One X Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts