X360'da buluşacağımız 20 oyun!

X360’da buluşacağımız 20 oyun!

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

X360’da buluşacağımız 20 oyun!

Oyun madeni bulundu! X360'da buluşacağımız 20 oyun! Yazın kısırlığından kurtulduktan sonra oyunların yağmur gibi akacağı bir döneme giriyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde beklediğimiz çoğu yapıma kavuşacağız. Bunların bazıları sadece tek bir platforma özel olurken, bazı projeler ise Multiplatform olarak piyasaya sürülecek. X360’a özel ve X360’ın dahil olduğu diğer platformlarda da göreceğimiz bazı oyunları çıkış tarihiyle birlikte listeledik (X360 derken, beklenen önemli başlıkları da böylece toptan yazmış oldum). Bakalım Microsoft’un konsolunda ne gibi yapımlara el atacağız?

Dip not: Baştan belirteyim, bazı yapımların çıkış tarihleri kesin değil, ön görülen tarihler. Bunlar değişebilir, ertelenme de olabilir. Listeyi ön görülen çıkış tarihlerine göre düzenledim.

PES 2012
Konami’nin geliştirdiği seri için fazla söze gerek yok. Yıllar yılı hayatımızda yer kaplayan ve saatlerce bizleri ekran başına toplayan PES’in 2012 sürümü, yenilikleri ile adından söz ettirmeyi bildi. Yeşil sahalara da 29 Eylül’de tarihinde geri döneceğiz.
1 X360'da buluşacağımız 20 oyun! FIFA 12
Çoğu forumda PES 2012 ile kıyaslanan ve Impact Engine ile dikkat çeken FIFA 12 için geri sayım başladı desek daha doğru olacak. Son yıllarda ivme kazanan serinin son halkası bizimle 30 Eylül’de buluşacak.
2 X360'da buluşacağımız 20 oyun! X-MEN: DESTINY
Too Human’ı hatırladık mı? Yapımı aslında yılan hikayesine dönen Silicon Knights’ın oyunu. X360’a seneler sonra çıktı, triloji olacak dendi. İkincisinin el altından yapıldığı söyleniyor, ancak Silicon Knights, X-Men: Destiny ile bizleri oyalayacak. Yeni bir Mutant olarak hikayeye dahil oluyoruz. 30 Eylül’de macera başlayacak gözüküyor.
3 X360'da buluşacağımız 20 oyun! RAGE
Ünlü yapımcı id Software’ın elinden çıkan Rage için aslında söylenecek fazla bir şey yok. Firmanın klasik FPS ve dar koridor taktiğinden çıkıp, kendi içinde ilkler denediği bir oyun olacak. Post apokaliptik atmosferini sunan, id Tech 5 motoruyla geliştirilen proje 7 Ekim’de piyasaya sürülecek.
4 X360'da buluşacağımız 20 oyun! DARK SOULS
İlki PS3’e özel olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Dark Souls, bu sefer X360 platformuna da uğruyor. From Software, oyunun yine zorlu olduğunu her seferinde vurguluyordu. Japonya’daki incelemelerde de yüksek puanlar alan yapıma 7 Ekim’de kavuşacağız.
5 X360'da buluşacağımız 20 oyun! NBA 2K12

NBA 2K serisi benimde şahsi favorim. Genel olarak tüm oyunlarıyla birlikte hep kalite sunmayı başardı. 2K12’de bunu yeniden yapacak gözüküyor. Yapımda efsane isimler Michael Jordan, Larry Bird, Julius Erving (Dr. J) ve Kerim Abdül Cabbar da yer alacak. 7 Ekim’de bizlerle.
6 X360'da buluşacağımız 20 oyun! THE CURSED CRUSADE
Kylotonn Games’in aksiyon türündeki yapımıyla Haçlı Seferleri’ne dönüyoruz. Oyunda bir lanete maruz kalmış askeri yöneteceğiz. Korku unsurları ve ilerledikçe derinleşen hikayesi ile The Cursed Crusade bu senenin sürprizlerinden biri olabilir. Atlus’un dağıtımcılığında yapım 7 Ekim’de çıkıyor.

7 X360'da buluşacağımız 20 oyun! FORZA MOTORSPORT 4
X360 platformuna özel olarak hazırlanan Forza 4, kimine göre serinin özüne bir dönüş olacak. Bunun da sebebi olarak eleştirenler üçüncü yapımın, Forza 2 kadar iyi bir oynanışa sahip olmamasını gösteriyordu. Yeni özellikleri ve detaylı grafikleriyle bunun cevabını 14 Ekim’de alacağız. Öncesinde ise 3 Ekim’de demo yayımlanacak.
8 X360'da buluşacağımız 20 oyun! DEAD RISING 2: OFF THE RECORD
İlk Dead Rising’ten tanıdığımız Frank West geri dönüyor. Dead Rising 2: Off The Record, yeni görevleri, araçları, düşmanları ve ilginç silahları ile önceki iki oyunun eğlencesini bizlere sunacak. Fortune City’i yeni yapımla birlikte keşfedeceğiz. Zombi avlama yasağı ise 14 Ekim’de kalkıyor.
9 X360'da buluşacağımız 20 oyun! ACE COMBAT: ASSAULT HORIZON
Geçmişi eskiye dayanan serilerden biri olan Ace Combat, son oyununda bizlere dramatik bir senaryoyu, sinematiksel bir oynanışla birlikte sunacak. Arcade türündeki yapımda Dogfight Mod, yani it dalaşı yeniliklerden biri. Gökyüzünde demir kartalları kullanmaya az kaldı. 14 Ekim’de havalanıyoruz.
10 X360'da buluşacağımız 20 oyun! BATMAN: ARKHAM CITY
Batman: Arkham Asylum gibi bir klasikten sonra Rocksteady Studios’tan devamını bekliyorduk. Arkham City, tartışmasız 2011’in en çok beklenen yapımlarından biri. PC versiyonu kasım ayına ertelense de, X360 cephesinde ise böyle bir durum yok. 21 Ekim’de Kara Şövalye kontrolümüze geçecek.
11 X360'da buluşacağımız 20 oyun! BATTLEFIELD 3
Artık fazla yoruma gerek kalmadı. Gerek teknik olarak, gerekse oynanış açısından Battlefield 3 üstüne çok konuşuldu. DICE beklentileri arttırdıkça arttırdı, ama ortaya çok kaliteli bir sonucun çıkacağı gözüküyor. Savaş alanında çarpışmaya hazır olalım, zira 28 Ekim’de sanal alemde Üçüncü Dünya Savaşı başlayacak.
12 X360'da buluşacağımız 20 oyun! SILENT HILL: DOWNPOUR
Çek asıllı yapımcı Vatra Games, büyük bir sorumluluk altında. Silent Hill: Downpour, serinin özüne dönüş olabilecek bir proje. Silent Hill’in bazı fanları oyunu eleştiriliyor, ancak umut edenler de var. Umarım, beklenildiği gibi bir yapım olacak. Kesin olmasa da, Silent Hill: Downpour’un 4 Kasım’da çıkacağı söyleniyor.
13 X360'da buluşacağımız 20 oyun! THE LORD OF THE RINGS: WAR IN THE NORTH
Orta Dünya’da macera bitmiyor ve bitmeyecek! Baldur’s Gate: Dark Alliance, Champions of Norrath, Death Tank gibi yapımlardan tanıdığımız Snowblind Studios, bu kez elini Yüzüklerin Efendisi’ne attı. RPG türündeki yapım Dark Alliance Engine ile geliştiriliyor. Orta Dünya’ya yolculuğumuz ise 4 Kasım’da başlıyor.

14 X360'da buluşacağımız 20 oyun! CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 3
Oyuncuları günümüz savaş ortamına götüren Modern Warfare, sonunda üçüncüsü ile yeniden macerayı bizlere yaşatacak. Senaryosu ile ilgi çeken COD serisi, özellikle online ortamlardaki kalitesi ve başarısı ile oldukça tutulmuştu. MW3’ün de bunu yeniden yapacağına hiç şaşırmamak lazım. 8 Kasım’da sanal da olsa, dünya tarihini tekrardan yazacağız.
15 X360'da buluşacağımız 20 oyun! THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM
Hakkında çok konuşuldu aslında. Ancak bir gün yayımlanan bir video ile ortaya çıktı ve yavaş yavaş çıkış tarihi de yaklaşıyor. Ejderhaları avlayacağımız yeni macerada, Skyrim bizlere daha büyük bir harita ve hikaye sunacak. Artık sabır taşı çatlamak üzere, 11 Kasım’da yeni bir klasik ile karşılaşacağız.
16 X360'da buluşacağımız 20 oyun! ASSASSIN’S CREED: REVELATIONS
Ezio üçlemesi bu oyunla birlikte bitiyor ve senaryodaki merak edilen bazı noktalar da cevaplanacak. Ancak en önemlisi Revelations, İstanbul’da geçiyor. Sadece Ezio değil, ilk oyundan beridir görmediğimiz Altair de yeni yapımda yer alacak. Suikast planlarını şimdiden kurmaya başlayalım, zira 15 Kasım büyük gün.

17 X360'da buluşacağımız 20 oyun! HALO: COMBAT EVOLVED ANNIVERSARY
Tam 10 yıl önce Halo ile tanıştık. Master Chief yeniden bizlerle olacak. Hem yeni ve eski grafikler arasında geçiş yapabileceğiz. Tekrardan tasarlanan bölümleri, 3D ve Kinect desteği ile Halo: Anniversary bizlere ilk oyunun heyecanını yaşatacak. 15 Kasım’da, ilk oyunun tam 10. yıl dönümünde X360 için piyasaya sürülecek.
18 X360'da buluşacağımız 20 oyun! NEED FOR SPEED: THE RUN
Jack’in serüveni nefesleri kesecek. Bu sefer bir yarış değil, aslında bir kaçış öyküsü The Run. İlk defa FPS dışında farklı bir türde kullanılan Frostbite 2 ile geliştirilen yapımda, Quick Time Events özelliği ve fiziki etmenler başrolde olacak. Küçük bir parkurda değil, şehirler arası yolda gaza basacağız. Seriye yeni bir soluk getirmesi beklenen The Run, 18 Kasım’da raflardaki yerini alıyor.
19 X360'da buluşacağımız 20 oyun! SAINTS ROW: THE THIRD
Açık dünyası ve serbest oynanışı ile GTA serisiyle karşılaştırılan Saints Row, üçüncü yapımda birçok şeyi vaat ediyor. Yayımlanan videolarında eğlenceli bir oynanış mekaniğine sahip olacağı gözüken oyunda, Steelport’un altından girip üstünden çıkacağız. 18 Kasım’da piyasaya sürülüyor.
#xbox 360 #xbox 360 #microsoft #microsoft Yorumlar 22 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:48 Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: galeri_13, Microsoft, XBox 360 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts