Windows 11 Yüklü OnePlus 6T’de Hitman 4 ve Crysis Oynandı

Temmuz 10, 2021 0

Windows 11 geliştirici sürümü çıktığından beri pek çok insan bunu deneyimliyor ve yeni işletim sisteminin potansiyel kullanım alanlarını test ediyordu. Bu testlerden en ilgi çekenleri ise Windows 11’in Raspberry Pi 4, OnePlus 6T ve Lumia aygıtlarda çalışmasıydı. Bu testleri sizinle geçen hafta paylaşmıştık.

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız haberde OnePlus 6T modeline Windows 11 kuran YouTuber, bu sefer bu sistemde oyunlar test etmeye başladı. Ortaya çıkan sonuçlar ise epeyce şaşırtan.

“Abi Crysis açıyor mu?”

Çıktığı günden beri performans testlerinin göz bebeği olan Crysis oyunu, günümüzde bile hala birtakım bilgisayarları zorluyor. Bu sebeple OnePlus 6T testinde kıymetli bir yer oynayan Crysis hem Windows 10 hem de Windows 11 heyeti OnePlus 6T’de test edildi. Oyun, Windows 10’da orta ayarlarda oynanamayacak kadar düşük FPS ile çalışıyor. Düşük ayarlarda ise adeta Crysis’in çıkış devirlerine dönüyoruz ve hafif takılmalar ile oyunu oynayabiliyoruz.

Oyun, Windows 11’de ise kimi kusurlar ve meseleler sebebiyle daima olarak çökmekte. Lakin testleri yapan YouTuber’ın dediğine nazaran çökmeler dışında Windows 10’dan daha stabil bir biçimde oynanabiliyor. Natürel ki bu oyunun aslında bilgisayarlar için geliştirildiğini ve istediği donanım özelliklerinin hala bilgisayarları zorladığını düşünürsek, OnePlus 6T’de çalışması bile mucize.

Casus 47 mobilde

Yeniden tıpkı YouTuber’ın paylaştığı öteki bir görüntüde da vaktinin en tanınan oyunlarından olan Hitman 4: Blood Money, Windows 11 yüklü OnePlus 6T’de teste çıkıyor. 2006 çıkışlı bu oyun, OnePlus 6T’de harika akıcılıkta çalışmasa da oynanabilir durumda görünüyor. Oyun her ne kadar 15 yıllık olsa da sistem ihtiyaçlarına bakıldığında yeniden taşınabilir bir aygıtta çalışması şaşırtan bir durum.

Ayrıyeten bu YouTuber Skyrim, NFS Most Wanted üzere farklı cinslerde, farklı donanım özellikleri isteyen oyunları da OnePlus 6T aygıtında teste sokuyor. Birçok oyun kısmen oynanabilir olarak çalışıyor.

Son vakitlerde üretilen akıllı telefonların neredeyse bir bilgisayar kadar güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Windows 11’in Qualcomm işlemcili aygıtlara dayanak vermesinden sonra yakın gelecekte bilgisayar oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilen akıllı telefonları görmemiz mümkün.

Windows 11 hakkında fikirleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tags: bilgisayar, Oneplus 6T, oyun, test, Wi̇ndows 11 Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts