Valve, yeni bir DOTA oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Valve, yeni bir DOTA oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Aralık 3, 2019 0

MOBA sektöründe Riot Games’in en büyük rakibi olan Valve, Dota 2 ile yoluna devam ediyor. Dota 2 sayesinde Steam üzerinde oldukça güzel bir oyuncu kitlesi toplayan yapımcı firma, yeni bir patent aldı. Dota Underlords adındaki bu patent, Dota oyuncularını heyecanlandırdı. Dota‘ya son olarak sanal gerçeklik desteği getiren Valve, tahminlere göre yeni bir Dota oyunu üzerinde çalışıyor. Ancak bu Dota oyununun MOBA olmayacağı tahmin edilmekte. Dota Chest oyunuyla birlikte gündeme oturan yapım, bu sıralar üçüncü parti modlarıyla oyuncuları çekiyor.

Valve, yeni bir DOTA oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Şimdilik yapılan patent hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı. Ancak bu patentin Dota seven oyunculara hitap edeceği kesin. Geçtiğimiz senelerde ise Valve, Dota filmi projesi üzerinde çalıştığı söylenti olarak internette dolaşıyordu. Tabi ki bu söylenti sonrasında yalan çıktı. Yani yeni alınan patentin, oyun odaklı olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Geçtiğimiz senelerde Dota 2’nin oyun motorunu yenileyen Valve, oyunu güncelleme açısından aksatmıyor. Bu sıralar TI hazırlığı devam eden yapımcılar, yeni projeyi TI zamanı gösterebilir.

Tags: Dota 2, Icefrog, patent, PC, proje, Strateji, Valve Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts