UEFA Champions League 2004-2005 - Demo Tahlil

UEFA Champions League 2004-2005 – Demo Tahlil

Aralık 3, 2019 0

UEFA Champions League’nin oyunu merakla beklendi. “Acaba FIFA’dan ne kadar değişik olacak?” diye sualler soruldu. Ardından ilk bilgileri geldi. Her yıl olduğu gibi topun fiziğinden tutun özgür vuruşlara kadar bir çok geliştirmeye gidileceği söyleniyordu. Belki basmakalıp FIFA oyuncusuna bu geliştirmeler yetecektir fakat karşılarında Pro Evolution Soccer’ı seçen milyonlarca oyuncu vardı. Netlikle onları kazanmak için oynanışı daha makûsa götürmeden, görünüşe de hasar vermeden, etkileyici yenilikler yapılmalıydı. Bütün bu noktada vazife bazlı futbol sistemi getirildi.

UEFA Champions League 2004-2005’in demosu kısa müddet evvel yayınlandı. 165 Mb ebadındaki demo’da Chelsea – Bayern Munchen maçı yer alıyor. Bu karşılaşmayı oynamak için The Season’a girmeniz gerekiyor zira oyundaki tek faal kısım burası.

Create New Manager

Ekip seçme ekranında sadece Chelsea’yi seçebiliyoruz. Buraya kadar herşey FIFA’nın eşi devam ederken yeni bir ekran ile karşılaşıyoruz. Create New Manager! Oyunumuz demo olduğu için, hiç bir ayar yapamadan bu ekranı sıçramak zorundayız. Fakat bütün versiyonda surat tipi, kıyafet, gözlük gibi farklılıklar yapabiliyoruz. Natürel insanın usuna: “neden menajer’e bu kadar umursanıyor?” gibi bir sual geliyor? Cevabı sahada alıyoruz ama hemen evvelindeki menü çok ehemmiyetli. Burada yapmamız gerekenler aktarılıyor. Demo versiyon olması dolayısıyla bir vazife var. İlk 10 dakikada 1 gol atmamız gerekiyor.

Sahaya çıkmadan evvel UEFA Champions League’nin logosu karşılıyor bizleri. Hemen ardından da bilindiği üzere şampiyonlar ligi jenerik müziği, derinlerdeki futbol ateşini yakıyor. Bütün mantığıyla havaya girdikten sonra hakem düdüğü çalıyor ve maç başlıyor.

Chelsea – Bayern Munchen

İlk başta dikkati sürükleyen futbolcularda daha önceki vurdumduymazlığın olmayışı. Artık oyuncular daha süratli tepki veriyorlar. Bu vaziyet oynanabilirlik ismine ehemmiyetli artılar kazandırıyor. Paslaşmalara gelince, meşin yuvarlak direk yolladığınız rakibe gitmiyor. Top, futbolcunuzun ayağından çıktığı andan itibaren dönüyor. Böylelikle paslar bütün olarak gitmesi gereken yere değil, yakın etrafına gidiyor. Natürel topu karşılayacak oyuncuda buna göre hareket ediyor. Ara paslara baktığımızda FIFA-2005’deri daha galibiyetli olduğunu görüyoruz. Pro Evolution Soccer’da görmeye alıştığımız şık ara paslar, UEFA’da da bir hayli hoş görünüyor. Özellikle oyunda topun fiziğiyle gerçekten uğraşıldığı emin oluyor. Zira karşılığını son derece şık hazırlanmış gol pozisyonları olarak alıyorsunuz. Topun rakip savunma oyuncusunun yanından geçip forvetinizle buluşması çok asılcı.

Tags: PC, Spor, uefa champions league 2004-2005 - demo İnceleme Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts