Twitter, Hitman 2 hakkında konuşan oyuncunun hesabını kapattı

Twitter, Hitman 2 hakkında konuşan oyuncunun hesabını kapattı

Aralık 4, 2019 0

IO Interactive tarafından geliştirilen Hitman 2 çıkalı henüz on gün oldu. Geçtiğimiz günlerde de oyuna ilk özel hedef olarak, Sean Bean‘in canlandırdığı  Mark “The Undying” Faba karakteri eklenmişti. Bunun hakkında Twitter üzerinde konuşan bir kullanıcının hesabı kapatıldı.

Twitter, kullanıcının hesabını kapattı. 

TheFatConsol3R ismindeki Twitter hesabının sahibi yeni çıkış yapan Hitman 2 oyununu beğenen bir oyuncuydu. Oyuna eklenen ilk özel hedef Sean Bean‘i gördükten sonra heyecanlanan oyuncu, Twitter hesabından attığı tweet sonrasında yasaklandı. “Görünüşe göre bu gece Sean Bean‘i öldüreceğim.” şeklindeki tweet, Twitter’ın başka insanlara yönelik şiddet eylemlerine izin vermeyen kurallarına göre sakıncalı bulundu ve kullanıcının hesabı kapatıldı. 

Twitter, Hitman 2 hakkında konuşan oyuncunun hesabını kapattı

Olaydan sonra Twitter kullanıcısı firma ile iletişime geçti ve hesabını tekrardan açtırmayı başardı. Kullanıcı hesabı açıldıktan sonra, Twitter üzerinden kendisine gelen bildirimi hesabından paylaştı.

Umuyoruz önümüzdeki günlerde, Hitman 2‘nin ilk özel hedefi Sean Bean ile ilgili konuşan başka insanların hesapları da kapatılmaz. Ancak Twitter‘ı böyle bir karar verdikleri ve hatalarından hızlıca geri döndükleri için ayrı ayrı tebrik etmek gerekiyor. Siz konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Tags: Aksiyon, Hitman 2 (2018), IO Interactive, PC, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts