Türk oyuncu Hearthstone'da Dünya Şampiyonu olmayı muvaffak oldu

Türk oyuncu Hearthstone’da Dünya Şampiyonu olmayı muvaffak oldu

Aralık 5, 2019 0

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Hearthstone oyuncularının rakamı azımsanmayacak kadar fazla. Tabi öbür oyunlar kadar temsilcimiz olmasa da ülkemizi onurla temsil eden oyunculara da sahibiz. İşte bu adlardan biri olan ve Royal Bandits eSpor ekibinde forma giyen Kaan “Fujitora” Çekli‘den harikulade bir zafer geldi. 

Türk oyuncu Hearthstone’da Dünya Şampiyonu oldu!

Çin’de tertip edilen WESG 2017 World Electronic Sports Games 2017 finellerinin Hearthstone ayağında yarışan Kaan “Fujitora” Çekli, yarı finalde Scream‘i 4-2 mağlup etmeyi muvaffak oldu. Bu maç sonrasında ismini finale yazdıran Fujitora’nın rakibi ise daha evvel asıllaşan eş turnuvalarda da isminden bahsettiren Luker oldu. Kanada temsilcisini de 4-2 gibi net bir skorla geçen Fujitora, bu netice ile birlikte Hearthstone dünya şampiyonu olmayı da muvaffak oldu.

18 Mart’ta kazandığı bu galibiyetten dolayı oldukça şerefli olduğunu dile getiren Kaan “Fujitora” Çekli, bu başarıyı ile beraber 150.000$ kıymetindeki birincilik mükâfatını da kucaklamış oldu. Biz de bu büyük zaferinden dolayı Kaan’ı tebrik ediyor ve eş organizasyonlarda daha nice zaferler diliyoruz.