Total War: Arena çıkışının üstünden bir yıl geçmeden kapanıyor

Total War: Arena çıkışının üstünden bir yıl geçmeden kapanıyor

Aralık 4, 2019 0

Creative Assembly tarafından geliştirilen Total War: Arena, MOBA türünde bir online gerçek zamanlı strateji oyunuydu. 22 Şubat 2018 tarihinde çıkan oyun bir grup oyuncu tarafından benimsenmişti. Ancak bugün Creative Assembly oyunun kapanacağını açıkladı.

Total War: Arena’nın sunucuları kapatılacak.

Creative Assembly oyunculara attığı bir mail ile 22 Şubat 2019 tarihinde Total War: Arena’nın sunucularının kapatılacağını duyurdu. Kapatılma kararının arkasındaki gerekçe ise hem  yapımcı şirketin, hem de yayıncı Wargaming’in beklentilerini karşılamaması. 

Creative Assembly’nin bu açıklaması ile birlikte Total War: Arena’nın içinde yer alan mikro ödemeler kapatıldı. Oyun ayrıca yeni hesap açılmasına da izin vermeyecek. Ancak mevcut oyuncular, oyun kapanana kadar oynamaya devam edebilecekler. 

Yapımcı firma Total War: Arena oyuncularına bu kapanmadan dolayı üzgün olduklarını belirterek, Wargaming Game Center üzerindeki tüm oyunculara ufak bir hediye vermek istediklerini belirtti. Oyuncular; Total War: Medieval 2 – Definitive Edition, Hannibal at the Gates (Total War: Rome 2 DLC), Age of Charlemagne (Total War: Attila DLC) ve Grim and the Grave (Total War: Warhammer DLC) içeriklerinden birini tercih edebilecekler. Mail kutularınızı kontrol etmenizde fayda var.

Total War: Arena bu duyuruyla birlikte gün saymaya başladı. Özellikle son yıllarda artan Battle Royale oyunların, MOBA oyunlarını yavaş yavaş ortadan kaldırdığını söylemek çok yanlış olmaz. Total War: Arena da son kurbanlardan biri oldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tags: Creative Assembly, PC, SEGA, Strateji, Total War: Arena Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts