Plague Inc. Üslubu En Uygun Salgın Oyunları

Haziran 3, 2021 0

Plague Inc., İngiltere merkezli bağımsız oyun stüdyosu Ndemic Creations tarafından geliştirilen ve yayınlanan gerçek vakitli bir strateji, simülasyon görüntü oyunu. Birinci olarak taşınabilir bir oyun olarak çıkan Plague Inc., 2013’te Amerika’nın en çok indirilen 5. iPhone oyunuydu. Oyunun imalcisi Ndemic Creations’ın, Şubat 2014’te Plague Inc: Evolved’u PC, Mac ve Linux için yayınlamasıyla, oyun bilinirliğini de artırmış oldu. Oyunun hedefi ise, 1 hastayla başlayan bir hastalığı tüm insanlığa yayarak dünyanın sonunu getirmek.

Oyunda gaye doğrultusunda hareket ederken birçok zorlukla karşılaşıp, yarattığınız patojenle dünyaya hükmetmek için stratejinizi oluşturmanız gerekiyor. Epeyce farklı öyküsü, mekanikleri ve görselleriyle, Plague Inc., oynanması gereken bir oyun. Salgın hastalıklarla içli dışlı olduğumuz bu devirde ise, Plague Inc. üzere salgınla ilgili birçok oyun bulunuyor. Biz de bu oyunları sizler için listeledik.

Plague Inc. gibisi salgın oyunları:

 1. Infection Bio War
 2. Bio Inc.
 3. Küresel Outbreak
 4. Bio Inc – Biomedical Plague
 5. Trojan Inc.
 6. Nuclear Inc.

Kendi zombi salgınınızı yapacabileceğiniz Infection Bio War:

 • Geliştirici: Fun Games for Free
 • Puan: –
 • Platform: iOS

Fun Games for Free tarafından geliştirilen ve yayınlanan Infection Bio War, Plague Inc. üzere gerçek vakitli bir strateji ve simülasyon oyunu. Infection Bio War, gerçek dünyada geçiyor. Oyunda hedef Plague Inc.’e epeyce yakın: hasatalığı yaymak. İnsanları zombilere ve başka canlılara dönüştürmek için farklı patojenler kullandığınız bu oyunda kolay, orta ve güç olmak üzere üç farklı zorluk düzeyi bulunuyor. Oyun yüzlerce ülkeyi içeriyor ve hastalığı başlatmak için bu ülkelerden birini seçmenize müsaade veriyor.

İnsanların hastalığa kurban edildikleri simülasyon oyunu: Bio Inc.

 • Geliştirici: DryGin Studios
 • Puan: 4,2
 • Platform: Android, iOS

Bio Inc., Android ve iOS üzere taşınabilir platformlar için Drygin Studios tarafından oluşturulan bir gerçek vakitli strateji ve simülasyon oyunu. Oyun, vebanızı yaratmanıza ve puan kazanmak ve tecrübe kazanmak için çalışmanıza imkan tanıyor. Oyunda, tabip grubu bir deva bulup kurbanı kurtarmadan evvel bir hastalık yaratmayı ve bunu kurbanın bedenine enjekte etmeyi, risk faktörlerini geliştirmeyi ve kurbanın uygunlaşmasını yavaşlatmayı hedeflemeniz gerekiyor.

Bir yerlerden tanıdık gelecek: Küresel Outbreak

 • Geliştirici: ShortRound Games
 • Puan: 4,3
 • Platform: Android, iOS

Küresel Outbreak, ShortRound Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir strateji, nişancı oyunu. Oyun, dünyanın en yeterli paralı asker kıyafeti olan Blackthorne sanayisinin işvereni olan kahramanın öyküsünü anlatıyor. Öyküye nazaran dünya, insan popülasyonunu zombi mutantlara dönüştüren ölümcül bir virüs tarafından tehdit ediliyor. Yaşadığımız gerçek dünyada geçen Küresel Outbreak, daha güzel bir oyun tecrübesi için etrafınızdaki pozisyonun durumunu göstermek açısından aygıtınızın GPS’ini de kullanıyor. Tanıdık geldi mi? 🙂 Küresel Outbreak’de, oyunun dünyasını keşfedebilir, sizin üzere hayatta kalan insanları bulabilir ve enfekte olmayan insanları kurtarabilirsiniz.

18 farklı düzeyiyle Bio Inc – Biomedical Plague:

 • Geliştirici: DryGin Studios
 • Puan: 4,1
 • Platform: iOS

Bio Inc. – Biomedical Plague, DryGin Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir kaygı, gerçek vakitli strateji ve simülasyon oyunu. Oyunun oynanışı neredeyse büsbütün Plague Inc.’den esinlenmiş. Bio Inc – Biomedical Plague’de, oyuncunun ana misyonu, insanları zombilere dönüştüren ölümcül virüsü geliştirerek tüm dünyayı yok etmek. Bio Inc – Biomedical Plague, oyuncularına 18 düzey ve her düzeyde farklı ve kuvvetli bir oyun sunuyor. Bağımlılık yaratan bu oyun birebir vakitte yeterli yazılmış bir öykü, şaşırtan derecede kaliteli görseller ve Ultra HD görsel ayrıntılar da içeriyor.

Fizikî olmayan virüslerle ilgili: Trojan Inc.

 • Geliştirici: WalkBoy Studio
 • Puan: 4
 • Platform: PC

Trojan Inc., WalkBoy Studio tarafından yayınlanan, Android’de oynanabilen bir gerçek vakitli strateji ve simülasyon oyunu. Oyun, yüzlerce kenti içeren gerçekçi bir ortamda geçiyor ve oyuncularını destansı bir maceraya sokuyor. Fizikî rastgele bir virüs ya da hastalık barındırmayan bu oyunda ana amaç, Truva Atı’nızı oluşturmak ve e-faturalandırmadan para çalmak için binlerce aygıta bulaşmak üzere tüm dünyaya yaymaktır. Trojan Inc., hoş müzik, grafikler ve denetimlerin kombinasyonuyla oyuncularına eksiksiz bir oyun tecrübesi sunuyor.

Bu sefer felaketi önlemeye çalışacağınız Nuclear Inc.

 • Geliştirici: Dmitrii Lomakin
 • Puan: 4,1
 • Platform: iOS

Nuclear Inc., sadece Android platformunda oynanabilen, Oynaması tek oyunculu bir strateji simülasyonu.Nuclear Inc., oyuncularına Three Mile Island, Fukushima ve Çernobil üzere çeşitli düzeylerde bir nükleer reaktörü denetim etmeniz gereken heyecan verici bir tecrübe sunuyor.

Oyunda oyuncuların maksadı reaktörün sıcaklığını korumak ve reaktör patlamasını ve ısınmasını önlemek. Adeta bir reaktörü çalıştıran bir bilim insanı rolünü üstlendiğiniz bu oyunda, reaktörün sıcaklığını velli bir oranda tutmalı, ışığı ve ısıyı almak için güç üretmelisiniz.

Tags: İçi̇n, oyun, Simülasyon, Strateji, Tarafından Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts