TaleWorlds'de büyük ayrılık. Şirketin Yönetici Direktörü Ayrıldı.

TaleWorlds’de büyük ayrılık. Şirketin Yönetici Direktörü Ayrıldı.

Aralık 3, 2019 0

TaleWorlds bir çoğumuzun gönlende taht kuran Türk oyun firmalarından biri. Hatta bizim için en ünlüsü olduğunu da söyleyebiliriz. Özellikle Mound and Blade: Warband ile 10 milyon satış rakamına ulaşan ekibi yöneten, Ali Erkin, bugün hiç beklemediğimiz bir anda şirketten ayrıldığını LinkedIN profilinde duyurdu.

TaleWorlds’de  büyük ayrılık. Şirketin Yönetici Direktörü Ayrıldı

TaleWorlds üzerinde kara bulutlar ne yazık ki bir türlü dağılamıyor. Son iki yılda çok fazla kan kaybeden firma, birçok önemli pozisyonda çalışanını kaybetti. Yine de Bannerlord‘u çıkartabilmek için var gücü ile çalışırken, bu sefer de şirketin yüzü, aynı zamanda üst düzey yöneticisi Ali Erkin’in ayrılığı ile çalkalanıyor. Şu an için konu hakkında ne yazık ki tam bir bilgimiz olmamasına rağmen, Ali Erkin adının hükümette yapılacak olası kabine değişikliği için TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için anılıyor olması da bir etken olabileceğini de düşünüyoruz. 

Diğer taraftan önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Gamescom Fuarı’nda görücüye çıkacağı açıklanan Bannerlord’un bu olaydan ne kadar etkileneceğini yakın zamanda göreceğiz. Merlin’in Kazanı olarak Bannerlord’un sorunsuz, planlanan zamanında raflarda yerini almasını canı gönülden istiyor olsak da TaleWorlds’un bu kaybının yerini doldurması için geçecek zaman, Bannerlord’un çıkışını ileriye atacağını hatta tamamen bitireceğini düşünmek, endişelenmemize sebep oluyor.

Ail Erkin, hala TOGED’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettiriyor. Kendisinin LinkedIN profilinde paylaşmış olduğu mesajın Türkçe halini aşağıda bulabilirsiniz.

“10 yıl önce katıldığım şirketin Genel Müdürü olarak görev yapmak benim için bir onurdu. Şirketi bir avuç üyeden, 90’ın üzerinde yetenekli bireyden oluşan tam teşekküllü bir stüdyoya büyümesini görmek hem heyecan vericiydi hem de çok faydalı oldu. Bu başarının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Harika bir görev süresinden sonra, TaleWorlds dışında yeni hedeflere meydan okuma zamanı geldi. Büyümesine yardımcı olduğum şirketin, ayrılmamın ardından, Armağan’ın rehberlik ve liderliği ile aynı vizyonada büyümeyi sürdürmeye devam edeceğinden eminim.

Meslektaşlarıma her fırsatta yardım etmeyi dört gözle bekliyorum ve gelecekte herkese başarılar diliyorum.”

Haber kaynağı: Play4UK

Tags: Aksiyon, Mount & Blade II: Bannerlord, PC, PlayStation 4, Strateji, Tale Worlds, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts