Starcraft Cartooned modu nasıl olmuş?

Starcraft Cartooned modu nasıl olmuş?

Aralık 3, 2019 0

RTS denince akla ilk gelen oyun serilerinden bir tanesi olan Starcraft’ın hem video oyun dünyasında hem de oyuncular arasında oldukça eski bir mazisi olduğu tartışılmaz bir gerçek. Sahip olduğu evreni, hikaye anlatımı ve rekabetçi unsuru sayesinde kendine has bir kitlesi bulunan seri, günümüz e-spor sektörünün de temellerini atan oyun serilerinden bir tanesi olarak gösteriliyor. İkinci oyun için piyasaya sürülen genişleme paketleri bir kenarda dursun, Blizzard ekibi geride bıraktığımız dönemlerde nostalji seven oyuncular için ilk oyunun yenilenmiş sürümünü piyasaya sürmüştü. Oyunun çözünürlüğünü, kaplamalarını ve seslerini elden geçiren geliştiriciler, ilk Starcraft’ı günümüze uyarlamayı başarmıştı. Oyunu piyasaya sürdükten sonra olumlu geri dönüşler alan geliştiriciler, Starcraft Remastered için kozmetik olarak nitelendirebileceğimiz küçük ürünleri de oyunculara sunmayı ihmal etmedi.

Starcraft Cartooned modu nasıl olmuş?

Starcraft Cartooned modu nasıl olmuş?

Anlatıcı (Announcer) olarak nitelendirilen kozmetik ürünlerden farklı olarak bu kez Blizzard ekibi çok farklı bir mod ile karşımıza çıktı. Eğer Blizzard oyunlarının fan yapımı içeriklerini yakından takip ediyorsanız, YouTube’da Carbot Animations’a mutlaka denk gelmişsinizdir. Heroes of the Storm, Overwatch, Warcraft ve Starcraft için eğlenceli mini animasyon serilerinin altına imzasını atan kanalın kendine has bir çizim tarzı bulunuyor. Blizzard’ın ciddi ve görkemli karakterlerini esprili bir şekilde ekrana yansıtan bu kanal, oyuncular arasında kısa sürede ünlü olmayı başarmıştı. Blizzard ekibi ise oyuncuların bu animasyon serisine ilgisini fark etmiş olacak ki, Carbot Animations işbirliği ile Starcraft Remastered için bir mod yayınladı.

Oyunun tüm kaplamalarını, çizimlerini ve animasyonlarını değiştiren mod, Starcraft’ın karanlık temasını tam tersine çeviriyor. Starcraft Cartooned adını alan bu mod sayesinde oyunun hikayesini baştan sona Carbot Animations tarzında oynayabilirsiniz. Starcraft evreninin üç ana ırkı olan Terran, Zerg ve Protoss’un her bir birimine ve binasına el atan mod sayesinde oyunun hikayesini bir kez daha bitirmek isteyeceksiniz. Çevrimiçi maçlarda da aktif olan bu modu istediğimiz gibi serbestçe kullanmak mümkün. Yani beraber Starcraft Remastered oynadığınız arkadaşlarınızda bu mod olmasa bile, modu çevrimiçi maçlarda aktif etmek mümkün durumda.

Starcraft Cartooned modu nasıl olmuş?

Diğer bir yandan bu modun oynanış mekaniklerine herhangi bir etkisinin bulunmadığını da belirtelim. Oynanış dinamiklerine karışmayan Starcraft Cartooned modu, sadece kaplamaları ve çizimleri etkiliyor. Eğer Starcraft’a çok eskilerden bu yana hayran bir oyuncuysanız, 10 dolara satılan bu modu mutlaka deneyim etmenizi öneriyoruz. Umarız Blizzard ekibi Carbot Animations’ın sevilen bu temasını diğer oyunlara da uygular. Şahsen Starcraft’tan sonra Diablo’yu da bu şekilde deneyim etmek eğlenceli olabilirdi.