Spotify’dan podcastleri geliştirecek yeni hamle!

Haziran 18, 2021 0

Dünyanın en tanınan müzik ve podcast platformlarından Spotify, gün geçtikte daha âlâ özelliklere kavuşarak kullanıcı odaklı bir hal alıyor. Lakin şirket bunu daha ileri düzeye taşımak için daima olarak çalışıyor. Ortaya çıkan son rapora nazaran Spotify bu sefer de podcastler için yeni bir platform satın aldı.

Bu sabah resmi blog sitesinden açıklama yapan Spotify, podcast keşif platformu olan Podz’u satın aldığını duyurdu. Podcast özelliğini uygunlaştırmak isteyen şirket, bu platform sayesinde kullanıcıya üst seviye tecrübe sunmayı vaat ediyor.

Spotift podcast keşif platformu Podz’u satın aldı

Son günlerde Facebook üzere şirketlerde podcast tarafında çalışmalara başladı. Lakin bu alanda kayıp vermek istemeyen Spotify, podcast ile ilgili problemleri çözüp daha âlâ hale getirmek için Podz’u satın aldı. Yapay zeka takviyeli olan bu platform, kullanıcının faydasına işler yaparak podcast tecrübesini arttıracak.

Bilindiği üzere podcast’ler genelde 30 dakikadan fazla sürüyor. Münasebetiyle kullanıcılar sıradan bir müzik üzere direkt olarak yeni bir programa geçiş yapamıyor. İşte Spotify Podz platformu sayesinde bu sorunu çözmeyi odaklanacak. Artık yeni bir program keşfetmek istediğinizde Podz, tıpkı haber beslemelerinde olduğu üzere 60 saniyelik bir klip sunacak.

Olağan koşullarda podcast yayıncıları, kısa görüntüler oluşturmak ve toplumsal medya hesaplarında paylaşmak için çoklukla Headliner üzere uygulamaları kullanır. Lakin Headliner ile tıpkı fikri benimseyen Podz, hem yayıncının hem de dinleyicinin faydasına daha güzel işler yapılmasına imkan tanıyacak ve tecrübesi arttıracak.

Tags: Platform, Podcast, Spoti̇fy Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts