Şimdi de Türkiye'de Hizmet Veren Tozlu.com Hacklendi: İddiaya Göre 800 Bin Bireyin Bilgileri Satışa Sunuldu

Şimdi de Türkiye’de Hizmet Veren Tozlu.com Hacklendi: İddiaya Göre 800 Bin Bireyin Bilgileri Satışa Sunuldu

Aralık 5, 2021 0

Sitelerdeki kullanıcı bilgilerinin çalınmasına alıştık gibi. Bir Hayli değişik alanda sitedeki kullanıcı bilgilerini forumlarda satmak, internet korsanlarının ana uyum kaynağı olmuş gidişatta. Eş bir atağın yeni niyeti ise Tozlu olabilir. 

Bir forumda ortaya atılan iddiaya göre Türk alışveriş sitesi Tozlu’nun 800 bin kadar kullanıcısının şahsi bilgileri, internet korsanlarının eline geçti. Kullanıcı bilgilerinin satıldığı ‘Raid Forums’ta ortaya atılan iddia hakkında Tozlu’dan henüz bir açıklama gelmedi.

Raid Forum’ta paylaşılan, Tozlu kullanıcı bilgilerinin satıldığına dair gönderi:

raid forums

Raid Forums’taki bir kullanıcının paylaştığı gönderiye göre 800 bin kadar Tozlu kullanıcısının bilgileri satışta. Doğruluğu henüz meçhul iddianın tek delili, kullanıcılara ait olduğu iddia edilen bir misal liste görüntüsü. Bilgileri forumda satışa çıkaran bireylerin ‘bir dostları’ olan bir Tozlu çalışanı tarafından sızdırıldığı ifade edilen bilgiler, 500 dolar fiyatla satılıyor.

Telegram üzerinden yapılan satışlar gerçekten doğru kullanıcı bilgilerini barındırıyor mu öğrenemiyoruz. Çünkü iddia yeni ve Tozlu da henüz mevzu hakkında açıklama yapmadı. Siber kabahatleri rapor ederek kullanıcıları uyaran ThreatMonIT ise Twitter’dan yaptığı paylaşımla bilgilerin çalınmış olduğunu aynı biçimde duyurdu.

Tags: Tozlu Hacklendi: 800 Bin Müşterisinin Bilgileri Satışta Categories: İnternet
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ