Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri

Sevgililer Günü’nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Sevgililer Günü’nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri

Ne güzel aşklara şahit olmuşuz! Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Tüm dünyada 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü sonunda geldi çattı. Sevgilisi olan bireyler çiftlerine şimdiden birbirinden değerli hediyeler hediye etip romantik tutumlarını sergiledi bile. Benim gibi yalnızlar da karşılarına çıkan ‘Sevgililer Günü’ listelerine bakarak iç çekmeye devam ediyor. Ben de bir güzellik yaparak siz okurlarımız için oyun dünyasında bulunan en imrenilesi çiftleri tek bir çatı altında toplayıp beğeninize sundum.

Listede sizin de eklemek isteyeceğiniz, benim unutmuş olduğum birçok çift olduğuna eminim. Onları da yorumlardan bildirmeye çekinmeyin. Bir sonraki senede onları da ekleriz listemize. Şimdilik Sevgililer Günü’nüzün iyi geçmesini diliyorum. Sevgiliniz yoksa da sıkmayın canınızı, açın tatlı bir müzik, girin favori oyununuza, kafa dinleyin. Yapacak şey çok.

Sevgiliniz varsa ve ona hala sevginizi göstermediyseniz de elinizi çabuk tutun. Her insan değerli olduğunu bilmek ister!
1 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Mario ve Prenses Peach

Ya bu listeye oyun dünyasının hem en tatlış, hem de en nefret edilen çifti ile başlamamak olur muydu hiç? Neden nefret edilen olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Tam gidiyoruz, kurtaracağız Şeftali ablayı, Bowser gelip son anda başka yere kaçırıyor. Ama olsun. Mario ve Peach bizim yine de, her şeye rağmen imrendiğimiz yegane çifttir. Seviyoruz.
2 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Zelda ve Link

Listemizin ikinci sırasına da tıpkı Mario ve Peach gibi, Nintendo’nun bağrından kopup gelen bir çifti koyuyoruz. Elbette Mario ve Peach’e göre daha duygusal, daha içten bir ilişkiye sahip olmaları ve ne kadar ayrı kalırlarsla kalsınlar, kalpleri hep birlikte olan bu çifte imrenmemek mümkün değil.
3 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Prince ve Farah

Zamanında gönlümüze taht kuran, aslında bu tahtı bir başka oyuna da vermeyen Prince of Persia serisinin ana karakteri Prince, babasının işgal ettiği bir devletten rehine olarak alınan Farah’a kavgayla başlayan bir şekilde aşık olur ve hayatı da büyük oranda değişmeye başlar. Kendileri romantik değil de, çekişmeli bir ilişkiye sahip olsa da seri ilerledikçe olgunlaşıyor ve daha oturaklı bir hale geliyor.
4 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Dominic ve Maria Santiago

Gears of War serisinin unutulmaz karakterlerinden birisi olan Dominic Santiago’nun eşi Maria Santiago’ya karşı beslediği uçsuz bucaksız sevgiye şahit olmuşsunuzdur. Elbette, Gears of War serisini oynadıysanız. Seri boyunca eşine ulaşmaya çalışan, ulaştığında da hayalleri yıkılan Dominic’in acısını şuranızda hissettiniz değil mi? Yakın arkadaşlar, yakın.
5 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Jackie Estacado ve Jenny Romano

Bol şiddet öğeleri içeren aksiyon oyunu The Darkness’ın ana karakteri Jackie Estacado ve hayat arkadaşı Jenny Romano, hiç kuşkusuz oyun dünyasının en ilginç ilişkilerinden birine şahit olmamızı sağladı. New York sokaklarında düşmanlarına kan kusturan, onları parça pinçik eden Jackie, konu Jenny olunca adeta bir yavru kediye dönüşüyor ve tüm o sert duruşunu bir kenara bırakıyordu. Aşk insana böyle şeyler yaptırıyor işte azizim.
6 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Tidus ve Yuna

Başlarda basit bir yolculuk gibi görünen, daha sonrasında büyülü ve muazzam bir maceraya dönüşen Tidus ve Yuna ilişkisi, trajik bir son ile bitse de aralarındaki tarifsiz sevgiyi anlatmak için malum ‘göl’ sahnesi yeterli olacaktır. Eğer Final Fantasy X’i oynadıysanız hangi sahneden bahsettiğimi biliyorsunuzdur.
7 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Nathan Drake ve Elena Fisher

Geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından birisi olan Uncharted 4’ün yine en ön plana çıktığı yönlerinden birisi, karakterleriydi. Bizi Nathan Drake gibi sempatik bir karakterle tanıştıran Naughty Dog, Elena Fisher gibi yan karakterleri de oyuna çok iyi bir şekilde yedirmeyi es geçmeyip onları Nathan’ın hayatında önemli noktalara serpiştirdi. İşte Elena Fisher da bu önemli kişilerden birisi. Nathan ile giriştiği absürt maceralardan sonra onunla hayatını birleştirmesi ne kadar mantıklı bilemeyiz ama, şimdi çok mutlu bir evlilik sürmekte olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.
8 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Mona Sax ve Max Payne

Hepimizin yakından tanıdığı iki isime geldik şimdi. İnternet kafede ‘pornografiye’ giren sahneleri yüzünden bilgisayarlarımızın kimi zaman kapatılmasına sebep olan, evde ailemize yakalanınca ‘ANNE OYUN BU OYUN’ diye zırılandığımız Max Payne 2… Mona Sax ve Max Payne’in çok garip bir sevgi-nefret ilişkisi vardı ama aralarında her zaman tatlı bir elektriklenme olduğunu biliyoruz. Kimse kimseyi kandırmasın şimdi.
9 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Guybrush ve Elaine

Öncesinde ayrı dünyaların insanı olarak lanse edilen, ancak daha sonra komik bir aşk hikayesi ile karşımıza çıkan bu ikiliyi de unutmak mümkün değil.
10 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Ico ve Yorda

Kendisiyle aynı adı taşıyan oyunda yönetmekte olduğumuz Ico, oyun boyunca elini tutup hiç bırakmamak için her şeyi yaptığı Yorda ile muazzam bir ilişkiye sahip. Sadece hareketleri ve belli başlı ses dalgaları ile iletişim kuran bu iki karakter, gerçek sevginin Whatsapp’tan gösterilmediğini kanıtlar nitelikte.
11 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Snake ve Meryl

Aslında tam olarak romantik bir çift olarak sayamayız ama Solid Snake ve Meryl’ın çok ayrı bir ilişkiye sahip olduğunun farkındayız. İlk tanışmalarında ‘en büyük aşklar kavgayla başlar’ lafını tescilleyen bu ikili, Metal Gear Solid 4’teki karşılaşmalarında da aralarındaki sıcaklığı ve eşsiz ilişkiyi korumaya devam etti. Sonra Johnny Sasaki geldi tabii.
12 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Cloud ve Aeris

Trajik bir sonla biten hikayelerden birisi olsa da Final Fantasy VII’nin ana karakteri Cloud ve çiçekçi kız Aeris’in arasındaki ilişkide eşsiz ilişkilerden birisidir. Elbette Crisis Core’da meydana gelen olayları da hesaba katıp asıl ilişkinin kiminle kim arasında olduğunu anladığınızda ortalık biraz karışıyor.
13 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri Squall ve Rinoa

Bir Final Fantasy oyunumuz daha var. Ne yapalım, Square romantizmi çok seviyor! Bu kez Final Fantasy VIII’in ana karakteri Squall ve sevdiceği Rinoa’ya geliyoruz. Kafa kafaya gittiği düşmanı Seifer’ın kız arkadaşıyla kendini bir anda dans pistinde bulan Squall neye uğradığını şaşırıp kendisini muazzam bir aşk hikayesinin içinde bulmuş ve bizleri de dumur etmişti.
14 Sevgililer Günü'nde imreneceğiniz, oyun dünyasının en iyi çiftleri James ve Maria

Bu listenin kapanışını favori oyunum ile yapmasam ayıp etmiş olurdum. Yıllar önce kaybettiği eşinden aldığı mektupla Silent Hill’e giden James, orada tüm suçları ve korkularıyla yüzleşip, acı gerçekle karşılaşıyor ve Mary’e duyduğu aşkın yavaş yavaş nasıl bir çıkmaza girdiğine kendi gözleri ile şahit oluyordu. Silent Hill 2’de tanıştığı Maria, kaybettiği eşine çok benzediği için ona hızlı bir şekilde kapılıyor ve bu illüzyonun bir kurbanı oluyordu.
#video oyunları. Yorumlar 25 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 13:00 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 18.02.2017 21:59 bi dakka noluyo zack ve aeris. yenge o lütfen! zack abinize saygısızlık yapmayın Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder hakanefe hakanefe 17.02.2017 17:00 e tabii ki Nathan Drake ve Elena Fisher favorimiz Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 15.02.2017 17:45 arno ve elise Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 15.02.2017 00:55 silent hil 2 de James ile Maria sevgili değildiki onu nereden çıkardınız.. Ayrıca Resident evil 6 da Leon ile Helena yı da unutmuşsunuz. Yanıtla MK Okuru MK Okuru 15.02.2017 16:34 Helena’dan ziyade Leon’la Ada’ydı. Kalan Karakter : 300 Gönder sansallium sansallium 15.02.2017 15:06 MGS gibi bir efsaneyi bize PS3 dışında oynatmayan konaminin.. Heavy rain ve Beyond: two souls gibi yapın şunun remaster’ini kardeşim.. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: galeri_251, Video oyunları Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts