Oyun dünyasının en garip yapımları

Oyun dünyasının en garip yapımları

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Oyun dünyasının en garip yapımları

İlginç kafalar bunlar… Oyun dünyasının en garip yapımları Tamam kabul edelim, oyunlar, oyun yapımcıları ve hatta oyuncular, biraz garip varlıklar. Çünkü bizler, gerçek hayatta görmemizin, yapmamızın, hatta bazen hayal bile etmemizin çok zor, hatta imkansız olabildiği şeyleri, o küçük ekranlarımızın ardında gerçeğe dönüştürebiliyoruz. Bazen dünyayı kurtaran bir kahraman, bazen efsanevi bir yarışçı, bazen general, hatta bazen keçi bile olabiliyoruz.

İşte böylesine garip bir dünyayı bizlere sunan video oyunlarına ne kadar teşekkür etsek az. Bizler de bugün sizler için, oyun dünyasında karşımıza çıkan en abuk subuk, en garip, en kafası iyi oyunlardan oluşan küçük bir galeri hazırladık. Hadi lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri bu garip yapım ile başbaşa bırakalım.

1. Goat Simulator

Hani girişde belirtmiştik ya, bazen keçi bile olabiliyoruz, işte bu oyun, o oyun… Goat Simulator’ün yapımcısı neden böyle bir oyun yapmak istemiş, yapınca bu kadar tutacağını tahmin etmiş mi bilemiyoruz. Bildiğimiz şey Goat Simulator’un oyun tarihindeki en anlamsız ve eğlenceli yapımlardan biri olduğu. Hatta ortada şöyle bir mit de dolaşıyor. Söylentiye göre yapımcı aslında bambaşka bir oyun tasarlıyormuş, test karakteri olarak oyun motoruna bir keçi yerleştirmiş, sonra keçinin kafasındaki karakterden daha eğlenceli olduğunu düşününce, ortaya Goat Simulator çıkmış. Doğru yanlış bilinmez, ama Goat Simulator listemizin ilk oyunu olmak da çok haklı!

1 Oyun dünyasının en garip yapımları 2. Farming Simulator

Oyun dünyasında son 10 yıldan uzun bir süredir bir simülasyon merakı var ki biz de anlam veremiyoruz, keçi simülasyonundan, çöp kutusu simülasyonuna, dozer simülasyonundan, çekici simülasyonuna kadar ortalık (özellikle Steam) simülasyon kaynıyor. İşte çiftçilik simülasyonu da bunlardan biri, hani böyle bir oyuna ne gerek vardı bilmiyoruz, ancak kabul ediyoruz ki özellikle Farming Simulator’un satış rakamları da türüne göre bir hayli iyi. Neyse bu oyunu fazla karıştırıp tepki çekmek istemiyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir!” sözüyle kenara çekiliyorum.

2 Oyun dünyasının en garip yapımları 3. Tokyo Jungle

Goat Simulator’un olduğu bir listede Tokyo Jungle olmazsa olmaz. Tıpkı Goat Simulator gibi bizleri yine bir hayvanın yerine sokan Tokyo Jungle, bu sefer bir keçiyi değil de bir geyiği kontrolümüze veriyor. Ancak bir diğer fark da çevrenin insanlardan tamamen temizlenmiş olması. Yani Tokyo Jungle post apokaliptik bir geyik oyunu. Evet öyle…

3 Oyun dünyasının en garip yapımları 4. Mister Mosquito

İşte bu listedeki favori oyunum. Bizleri bir sivri sineğin yerine sokan Mister Mosquito, hani o her gece kulağımızın dibinde duyduğumuz lanet olası “vızzzzzzzz” sesine bizleri ortak ediyor. Sağda solda uçuşup terör estirdiğimiz Mister Mosquito, oyun dünyasının kanını emen yapımlardan biri. Vıızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz….

4 Oyun dünyasının en garip yapımları 5. Japan World Cup

Valla bu Japon kafasını hala daha çözebilmiş değilim. Bu adamlardaki ilginç kafa yapısı ve özgüveni toplasak, tüm dünyayı tokat manyağı eder. Japan World Cup’ta tam bu kafada bir oyun. Yani normal şartlarda düz at yarışı oyunu. Ancak öyle bir hazırlanmış ki tekerleğin üstünde giden atlar mı dersiniz. Binicisinin kucağına oturup döner koltukta döne döne yarışanlar mı… Neyse işte Japan World Cup, böyle abudik gubidik bir yapım.

5 Oyun dünyasının en garip yapımları 6. Katamari Damacy

Yine Japon… Bu coğrafyanın sorunu ne bilmiyoruz ama, bu adamların ya çok fazla parası var, ya da tam manyaklar… Neyse Katamari Damacy’de Japan World Cup gibi hiçbir amacı olmayan, yuvarlana yuvarlana çatal kaşık masa sandalye toplayıp puan kastığımız bir yapım. Niye çıkmış, neden böyle birşey yapmışlar bilmiyoruz. Hayır, neden yani? Neden ya? ühü.

6 Oyun dünyasının en garip yapımları 7. (Okumayın) Icarus Proudbottom & The Curse of the Chocolate Fountain

Okudunuz dimi… Bakın tüm samimiyetimle söylüyorum ki bu oyun anlatılmaz. Hayır imkansız yani. Ne desek boş, ne anlatsak yalan… Ama benden size bir kıyak. Şuradan indirin. Kendi gözlerinizle görün. Tamamen ücretsiz…

7 Oyun dünyasının en garip yapımları 8. LSD

Yeryüzünde bulunan en güçlü uyuşturucu maddelerden biri olan LSD, yine Japon’ların elinden oyun dünyasına aktarılmış. Hani cidden diyoruz ya bunların kafası bir değişik. Sanırım nedeni anlaşılıyor. Bu oyun üzerinde fazla konuşmak tehlikeli. Hertürlü uyuşturucu maddeden kesinlikle ama kesinlikle uzak durmanızı öneriyor, ve diğer maddeye atlıyoruz.

8 Oyun dünyasının en garip yapımları 9. The Stanley Parable

Sanıyorum ki Stanley Parable’ı anlatmanın en iyi yolu onu oynamanızı sağlamak. Bizleri Stanley isimli bir küçük bir ofiste önüne gelen tuşlara basmakla görevli bir çalışanın yerine koyan The Stanley Parable, ofis binasının içinde bizleri keşfe çıkarıyor. Birçok farklı ofis odasında yapacağımız küçük görevler ile şekillenen yapım, oyun dünyasının ilginç üyelerinden biri.

9 Oyun dünyasının en garip yapımları 10. Seaman

Sega Dreamcast için çıkan en saçma sapan oyunlar listesinde zirveye oynayan Seaman, aslında bir duvar koruyucusu sayılabilir. Bizlere insan suratlı bir balığı izleme keyfi sunan Seaman, başka da birşey sunmuyor. Bu kadar…

10 Oyun dünyasının en garip yapımları 11. Enviro-Bear 2010

Gelelim listemizin grafiksel anlamda en iyi oyununa. Microsoft’un onlarca yıldır geliştirerek muhteşem bir hale soktuğu Microsoft Paint oyun motoru (!) ile hazırlanan Enviro-Bear 2010, bizleri bir tür jip kullanan ayı yerine koyuyor. İlginç bir şekilde aynı anda yalnızca bir işlem yapmamıza izin veren oyun, yani nasıl anlatsak bilemedik, bayağı bayağı garip bir yapım.

11 Oyun dünyasının en garip yapımları 12. No More Heroes

Nintendo Wii için yayımlanan oyunların çok büyük bir bölümü ailenizle, çocuklarınızla birlikte keyifle ve korkmadan oynayabileceğiniz yapımlardan oluşuyor, ama No More Heroes hariç. Tek amacı suikastçiler listesinde zirveye oturmak olan bir adamı kontrol ettiğimiz No More Heroes, oyun dünyaısnın en kanlı yapımlarından biri. Ayrıca şunu da belirtelim ki oyunun listede olması kötü olduğunu göstermiyor ki, Metacritic ortalaması da bir hayli yüksek…

12 Oyun dünyasının en garip yapımları 13. WarioWare: Smooth Moves

Yine bir Nintendo Wii oyunu ile karşınızdayız. WarioWare: Smooth Moves aslında tam bir oyun değil, hani eskiden aterilerde içinde 9999 oyun olan kasetler bulunurdu ya, işte WarioWare de böyle bir oyun. İçinde parmaklarınızı prize sokmaya çalıştığınız küçük oyunlardan tutunda, bir köpekle tokalaşmaya çalıştığınız yapımlara kadar birçok garip bölümü içerisinde bulunduran WarioWare: Smooth Moves, listemizin sağlam yapımlarından biri.

13 Oyun dünyasının en garip yapımları 14. Who’s Your Daddy

Listemizin yeni yapımlarından biri olan Who’s Your Daddy, bizlere yaramaz bir bebeğin veya sorumsuz bir babanın kontrolünü veriyor. Çevirimiçi olarak arkadaşınız ile birlikte oynayabildiğiniz oyunda bebeğin amacı yaramazlık yapıp kendine zarar vermek iken, babanın görevi ise onu durdurup korumak. Steam üzerinde satın alabileceğiniz Who’s Your Daddy, gerçekten ilginç ve ilgi çekici yapımlardan biri.

#video oyunları. Yorumlar 8 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 14:59 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.01.2019 13:02 berbad Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 25.09.2016 20:07 Allah bunları yapanı da oynayanı da ıslah etsin.. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder mescut mescut 22.09.2016 03:32 Raid… Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.09.2016 14:52 Adam Yeti ile yarışıyor bu ne lan 😀 Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.09.2016 14:50 Icarus Proudbottom oynadım.. Artık oğlan kimyonsuz kurufasülye kazanına falan mı düştü ne yaptı.. Bitmiyor uçması ha 😀 Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: galeri_133, Video oyunları Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts