Samsung Smart Monitor M7 Duyuruldu: İşte Özellikleri

Mayıs 24, 2021 0

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Kasım 2020’de “Smart Monitor” serisiyle tüketicilerin karşısına çıkmıştı. Standartlardan büyük boyutlara sahip olan bu monitörler, kullanıcıların birden çok süreci rahatlıkla yapabilmesi için özel olarak optimize edilmişti. Şirket, bu monitörlerini “dünyada ilk” olarak nitelendirmişti. Samsung artık, Smart Monitor serisi eserlerine yeni modeller eklediğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Smart Monitor üyesinin en yeni üyesi, 43 inç ya da 32 inç boyutlarda tercih edilebilen M7. 4K çözünürlük sunan bu monitör, sahip olduğu büyük boyut ile birden fazla pencerenin kullanılabilmesi için en güzel tecrübesi sunuyor. Kullanıcılar, bu monitörü kullanırken USB Type-C, Bluetooth 4.2, dahili Wi-Fi, Samsung DeX ve hatta Apple AirPlay 2 üzere özelliklerden faydalanabiliyorlar.

Karşınızda Samsung Smart Monitor M7

Samsung’un yeni akıllı monitörü, sesli asistan takviyesine de sahip. Lakin bu noktada elini korkak alıştırmayan Samsung, kendi sesli asistanı olan Bixby’ye ek olarak Google Asistan ve Amazon Alexa takviyesini de yeni monitörüne eklemiş. Ayrıyeten kullanıcılar, optimize edilmiş monitörde Netflix, YouTube, HBO ve Amazon Prime görüntü üzere akış uygulamalarını kullanabiliyorlar. Dilerseniz, monitörün sahip olduğu uzaktan kumandayla cümbüş merkezine geçiş yapabilirsiniz.

Şirket, Kasım 2020’de gerçekleştirdiği aktiflikte M5 olarak isimlendirdiği bir modelden bahsetmişti. Bu model, tüketicilere 24 inç, 27 inç ya da 32 inç olarak sunulabiliyordu. Samsung, M7’yi duyurduğu sırada bu monitörlere de değindi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran M5 serisi artık, beyaz renk seçeneği ile de satın alınabilecek. M5’in 24 inç boyutlu modeline eklenen FHD çözünürlük seçeneği ise eserin fiyatını düşürmüş.

Samsung’un yeni monitörlerinin fiyatı şimdilik açıklanmadı. Ayrıyeten, eserlerinin kısa bir müddet sonra çeşitli ülkelerde satışa sunulacağını söyleyen Samsung, bu ülkelerin hangilerini olduğunu da ayrıntılı bir halde açıklamadı. Yani Smart Monitor M5 ve M7’lerin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Tags: samsung, yeni Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts