Resident Evil Village’ın yapımcısından üzen ayrılık

Mayıs 31, 2021 0

Capcom, uzun yıllardır tanınan oyunların imallerinde yer alan Peter Fabiano‘nun şirketten ayrıldığını duyurdu. Fabiano, buradan ayrılarak Destiny oyunlarından tanıdığımız Bungie ismindeki ABD merkezli bir oyun şirketine katıldı.

Daha evvel Resident Evil VillageRE 2 ve 3 Remake üzere oyunlarda vazife alan Fabiano, Bungie‘ye üretim disiplini yöneticisi olarak katıldığını belirtti.

Peter Fabiano 13 yıl sonra Capcom’dan ayrıldı

Birçok RE oyunun yapımcılığını üstlenen Peter Fabiano, 13 yıl sonra Capcom şirketinden ayrıldığını duyurdu. Bahisle ilgili Twitter‘dan bir açıklama yapan Fabiano, “Bunu en uygun biçimde yazmaya çalıştım. Bu yüzden kolay tutmaya karar verdim. Capcom‘daki herkese son 13 yılda sizinle birlikte büyümeme müsaade verdiğiniz için teşekkür ederim. Müteşekkirim ve bu tecrübesi sonsuza dek yaşatacağım.” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte Fabiano görüntü oyun sanayiden büsbütün ayrılmıyor. Bungie ile anlaşan tecrübeli isim, burada oyuncular için yeni projeler üretmeye devam edecek.

Fabiano, Capcom‘dan ayrılık duyurusunun son kelamlarını: “Yıllar boyunca beni destekleyen stüdyodaki ve dışındaki herkese teşekkürler. Artık Bungie‘de olağanüstü beşerlerle çalışarak yeni seyahatime devam edeceğim. Burada yeni bir durum aldım” cümleleriyle tamamladı.

Tags: Capcom, Fabi̇ano, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts