Resident Evil Village için üçüncü şahıs modu geldi

Mayıs 29, 2021 0


Geliştiriciliğini Capcom şirketinin üstlendiği ve son periyoda damgasını vuran dehşet oyunu Resident Evil Village için yeni bir mod yayınlandı. Birinci şahıs modunda oynanan oyuna artık üçüncü şahıs modu geldi. Lakin oyuncularda yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan bu mod birçok yanılgıyı da beraberinde getirdi.

Üçüncü şahıs modu ve ayrıntıları

Capcom‘un devam eden dehşet serisinin son oyunu RE Village çıktığı birinci günden beri popülerliğini koruyor. Birinci serilerinde üçüncü şahıs kamera sistemiyle oyunlarını geliştiren grup bu durumu kökünden değiştirdi. Bir evvelki oyunu RE 7’de olduğu üzere son imal da birinci şahıs kamera modu ile birlikte geldi.

FluffyQuack tarafından oluşturulan bu mod oyuncuların birinci ve üçüncü şahıs ortasında geçiş yapmasına imkan tanıyor. FluffyQuack, kameranın pozisyonunu geçersiz kılmanın daha yüksek kare suratlarında uygun çalışmadığı için oyunun 60 fps‘de oynanmasını tavsiye ediyor.

Mod tam olarak kusursuz olmasa da oyuncular tarafından denetim edilmeye bedel görünüyor. Bu yama sayesinde ana karakter Ethan Winters’ın nasıl bir tipe ve bedene sahip olduğunu görebilirsiniz.

Mod için yayınlanan görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz:

FluffyQuack modun olumsuz tarafları olduğunu kabul ediyor. Geliştirdiği modun epey hantal olduğunu lisana getiriyor. Ayrıyeten oyun kamerasının duvarlardan geçmesi, objelerin üçüncü şahısta alınmasının daha güç olması ve ana karakterin animasyonlarının birçoklarının büsbütün bozuk görünmesi üzere problemleri olduğunu belirtiyor.

Oyunun üçüncü şahıs bakış açısıyla yapılmadığını düşünürsek bu kusurların meydana gelmesi hayli doğal. FluffyQuack, oyunun PC sürümüne yapılacak rastgele bir güncellemenin modu bozacağın söylüyor. Lakin bu türlü bir durumda güncellemek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

Resident Evil Village satış rekorları kırıyor

Öte yandan oyun çıktığı günden bu yana 4 milyondan fazla kopya satarak büyük çıkar elde etti. Ayrıyeten Steam‘de eşzamanlı oyuncu rekoru kırarak Capcom için büyük bir muvaffakiyet sağladı.

Mod üretimcileri oyun için yeni modlar geliştirmeye devam ediyor. Şu ana kadar da birçok yama yayınlanmış durumda. Ana karakter Chris Redfield’ı bir bebeğe çevirmekten, sineklik kullanmaya kadar yeni yamalar hali hazırda indirilebilir.

Tags: İçi̇n, mod, oyun, Oyunu, Üçüncü Şahıs Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts