Rekora koşan Fortnite Battle Royale'a, Apex Legends engel oldu

Rekora koşan Fortnite Battle Royale’a, Apex Legends engel oldu

Aralık 3, 2019 0

Oyun dünyasına bomba gibi düşen Apex Legends, oyuncu sayısını kısa bir süre içinde arttırdığı gibi izleyici sayısını da katlayarak arttırdı. Canlı yayın platformu Twitch.tv’de 11 ay boyunca en çok izlenen oyun olan Fortnite Battle Royale’in 12 ay boyunca en çok izlenen oyun olma rekoru kırmasına, Apex Legends engel oldu. Şubat ayına kadar zirvede yer alan Fortnite, Şubat ayında koltuğu Apex Legends‘a devretti. 

Apex Legends yeni sezon ne zaman başlayacak?

Apex Legend Twitch.tv’de en yüksek 670 binden fazla anlık izleyici sayısına ulaşarak önemli bir başarı elde etmişti. Fortnite ise en fazla 615 bin anlık izleyici sayısına ulaşmıştı. Githyp istatistik sitesinin raporuna göre, Apex Legends izleyici sayısını tüm Şubat ayı boyunca korumayı başardı. 

Respawn Entertainment‘ın geliştirdiği Apex Legends, kısa süre içinde oyuncuların büyük sevgisini kazandı. Battle Royale türüne getirdiği yeni dinamiklerle kısa sürede oyuncu kitelsini genişletmeyi başaran ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends, bir hafta içinde 10 milyonu aşan oyuncu sayısı ile dikkat çekmişti. Apex Legends’ın şu anda 50 milyonu aşan bir oyuncu kitlesi bulunuyor. 

Tags: Aksiyon, Apex Legends, Electronic Arts, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Respawn Entertainment, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts