Premier Manager 2004-2005

Premier Manager 2004-2005

Aralık 3, 2019 0

Başta Football Manager olmak üzere Total Club Manager ve bugünlerde beta demosu yayınlanan Championship Manager’in hakim olduğu piyasaya aslında çok eskilerden tanıdığımız bir isim girme çabasında. Premier Manager-1 dönemine göre çok başarılı bir oyundu. Hal böyle olunca yapımcılar seriyi devam ettirme kararı verdi ve PM-1’in ardından PM-2 ve 3 geldi. Sonrasında Championship Manager’in piyasaya dahil olmasıyla Premier Manager’in var olan oyuncu kitlesi gitgide zayıflamaya başladı. Böylelikle Premier Manager 1998/1999 sezonuyla beraber yeşil sahalara veda etti.

Aradan 4 yıl geçtikten sonra Premier Manager 03/04 piyasaya çıktı ve beklenilenlerin çok gerisinde kaldı. Bu fiyasko yetmezmiş gibi yeni oyunumuz PM 04/05’de rakiplerine göre her yönden çok zayıf kalan bir oyun olmaktan öteye gidemiyor.

Premier Manager’de İngiltere ve İskoçya’da 4, İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa’da 2’şer adet lig mevcut. Oyunda kullanıma açık olan bu 6 ülkeden sadece 4’ünü seçip kariyerimize başlıyoruz.

İlk izlenim önemlidir

İlk olarak basit ama kullanışsız arayüz karşılıyor bizleri. Bunun üstüne başkan ve yardımcılarla yapılan muhabbet insanda hiç de iyi bir intiba bırakmıyor. Haberleri de okuduktan sonra yukarıda “Hub Menu” isminde bir sekme var. Burada taktikten finansa, antrenmandan transfere, fiksturden lig tablosuna kadar herşeyi bulabilirsiniz. Her menajerlik oyununda yaptığım gibi ilk olarak antrenmana tıkladım. Oyuna genel olarak hakim olan basit oynanış burada da mevcut ama bir bölümün basit olması ayrıntılarının az olması anlamına gelmemelidir. Topu topu 11 adet antrenman programımız var. Böylelikle Premier Manager 04/05 rakiplerine göre antrenman dersinden sınıfta kalıyor.

Fazla moralimi bozmadan taktik ekranına girdim fakat ne göreyim! PM-04/05 bir menajerlik oyunu olmasına karşın Fifa Football’dan daha fazla taktik ve strateji içermiyor! Hatta sırasıyla yapacağınız ayarlar şunlar; Formasyon, mentalite, paslar ve markaj. Böylesine önemli bir bölümün atlanması Premier Menajer için çok büyük bir eksi. Herhalde bu derstende kaldığını söylememe gerek yok.

Seslere bakıldığında her menü açılışındaki buton sesi bir süre sonra insanı usandırıyor. Maç içinde benzeri sözleri sarf etmek mümkün. Açıkcası böyle bir oyunda sesler muhteşem olsa ne olur olmasa ne olur?

Tags: PC, premier manager 2004-2005, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts