Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları!

Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları!

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları!

5 adımda oyuna hızlı başlama rehberi Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları! Uzun bir süredir hepimizin merakla beklediği Pokemon Go sonunda çıktı. Aslına bakarsanız Okyanusya ve Amerika için resmi çıkışını gerçekleştiren Pokemon Go, APK’sını indirmeniz halinde şu an çıkmadığı Avrupa bölgesinde de kullanılabilir oluyor.

Özellikle geçtiğimiz gün ve bugünün erken satlerinde yaklaşık 10 km yürüyerek hayli kararlı bir Pokemon Eğitmeni olduğumu kanıtladım. Bol bol Pokestop ve Gym gezdikten sonra kolları sıvadım ve bu oyuna yeni başlayanlar için minik tavsiyeler vermeye hazırım.

1. Oyuna Hazır Olmak

Bu çok önemli. Nereden bakarsanız bakın, oyun için size söylenecek olan ilk şey hazır olmanızdır. Çünkü belli tipte telefonlar oyunu çalıştıramazken, batarya üzerindeki etki de sizin canınızı sıkabilir.

Android için: Android 4.4’ten Android 6.0.1’e kadar olan tüm telefonlar oyunu destekliyor. Tablet için optimize edilmeyen oyun, 720×1280 çözünürlükle çalışıyor.

Elbette oyunu oynayabilmek için Wi-Fi, 3G ve üzeri bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.
Intel işlemcili telefonlar şu aşamada Pokemon Go’yu desteklemiyor.

iOS için: iPhone 5 ve üzeri bir modele ihtiyacınız var. iOS 8 ve üstü işletim sistemi gerekiyor. Yine güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

Pil ömrüyse başka bir dert elbette. Bu dertten kurtulmanın en kolay yolu telefonunuzun yanında bir de şarj ünitesi taşımanız. Çünkü sadece birkaç saat içinde bataryanız sonuna kadar tükenecektir. Aynı zamanda Wi-Fi bulunan noktalarda oyunu oynayarak mobil verinin yükünden kurtulabilirsiniz.
1 Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları! 2. Pokemon’ları Bilmek

Pokemon’lara yabancı olmayanlar pek zorlanmayacaktır ama özellikle Gym’ler için savaşa girdiğinizde Pokemon bilginiz sizi kurtaracak şey olacak. Toplamda 18 adet Pokemon türü vardır ve her tür, bir diğerine karşı üstünlük sağlar. Örnek olarak; Ateş Pokemon’ları çimene karşı güçlüdür, çimen suya karşı güçlüdür, su ise ateş Pokemon’larına karşı güçlüdür.

2 Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları! 3. Pokemon Yakalamak ve Evrim

Oyuna ilk başladığınızda bir Pokemon klasiği olarak size üç ayrı ilk nesil Pokemon sunuluyor. Squirtle, Balbasar ve Charmander. Bu üçlüden kendinize yakın gördüğünüzü seçerek oyuna başlıyorsunuz ve hemen ardından büyük av başlıyor. Sağ alt köşede gölgeler içinde farklı Pokemon türlerini görebilirsiniz. İşte onlar sizin çevrenizde gizlenen cep canavarlarını gösteriyor.

Yanlarında bulunan adım işeretleriyle şu anlama geliyor:

Adım yok: Hemen dibinizde bu Pokemon’dan bulunuyor.
Bir adım: 50 metre yarıçapında bu Pokemon’dan bulunuyor.
İki adım: 80 metre yarıçapında bu Pokemon’dan bulunuyor.
Üç adım: 100 metre yarıçapında bu Pokemon’dan bulunuyor.

Kesinlikle ve kesinlikle gördüğünüz her Pokemon’u yakalayın. Hepsini. Öncelikle bu Pokemon’lar size ilk yakalamanızda 600 tecrübe puanı verirken, sonraki yakalamalarınızda 100 tecrübe puanı veriyor. Ayrıca Pokemonların CP’leri (yani saldırı gücü) o Pokemona özel şekerlerle (candy) yükseliyor. Aynı Pokemon’un evrimini de bu şekerler vasıtasıyla yapıyorsunuz. Buna ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz ama evrimleşmiş halde yakaladığınız Pokemon’lar, sizin evrimleştirdiğiniz Pokemon’lar kadar güçlü olamıyorlar.

Aynı Pokemon’dan sürekli yakalayararak en yüksek CP’ye sahip olanı güçlendirebilir ve yeterince güçlendirince evrim geçirtebilirsiniz. Düşük seviyeli Pokemon’ları da salarak fazladan bir şeker kazanabilirsiniz.

Oyunda bulacağınız Masterball’ları sakın ama sakın kafanıza göre kullanmayın. Onları efsanevi Pokemonlar üzerinde kullanarak normal Pokeball’larla yakanması mümkün olmayan Pokemon’ları kolayca yakalayabilirsiniz.
3 Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları! 4. Pokestop’lar

Pokestop’lar önemli çünkü sizin başlıca geçim kaynağınız bu mekanlar. Yumurtalar, Pokeball’lar, can iksirleri, canlandırma taşları hep buralardan kolayca edinilebiliyor. Tek yapmanız gereken haritadan Pokestop bölgesine yaklaşmak ve görselin bulunduğu yuvarlağı çevirmek. Bu işlemi her 15 dakikada bir aynı Pokestop bölgesinde yapabilirsiniz.

4 Pokemon GO Nasıl Oynanır? Önemli İpuçları! 5. Gym’ler

Öncelikle herhangi bir Gym ile etkileşime girebilmeniz için 5. seviyeye ulaşmanız şart. 5. seviyeye ulaştığınızda sizden bir takım seçmeniz bekleniyor; kırmızı, mavi veya sarı. Bu takımlardan birini seçtiğinizde düşman Gym’leri ele geçirebilir, dost olanlara yardımcı olabilirsiniz.

Düşman bir Gym’e girdiğinizde oranın lideri ve -varsa- yardımcıları ile kapışıyorsunuz. İşte o noktada Pokemon’unuz CP’si ve türü çok mühim oluyor. Gym liderini yeterince yendiğinizde onun prestij seviyesi sıfırlanıyor ve Gym’in rengi tarafsız anlamına gelen griye dönüşüyor.

Artık kendi Pokemon’larınızdan birini buraya koyarak kendi Gym liderliğinizi ilan edebilirsiniz. Defansif yönü güçlü Pokemon’ları buralara yerleştirerek, savunmanızı zirveye tırmandırabilirsiniz. Ama Gym’lere yerleştiren Pokemon’ları siz orayı kaybedene kadar geri alamıyorsunuz bunu söyleyelim.

Aynı zamanda Pokestoplar’dan nadir olarak çıkan altınları bu Gym’leri elinizde tutarak kolayca kazanabilirsiniz. Başarınıza göre her 20 saatte bir oyun tarafından ödüllendiriliyorsunuz.

#galeri #pokemon go #android #ios #platform #nintendo #nintendo Yorumlar 46 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:03 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 09.07.2016 11:10 türkiyede halen indirelebilir değil Yanıtla MK Okuru MK Okuru 18.08.2016 10:46 apk dosyasini indirib oynayabilirsin Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 09.07.2016 12:10 Pokemon Go oynamak için en az 1995 doğumlu olmanız lazım. Diğerlerine oyun bi şey ifade etmeyecektir. Yanıtla MK Okuru MK Okuru 27.07.2016 09:47 2003luyum fakat pokemonun butunserisini izleyip fire redden tut heard golda kadar oynadim ve 2 yildir bekledigim bir oyundu MK Okuru MK Okuru 10.07.2016 02:34 @atos Sallama dostum böylelerini, 32 yaşındaymış(?) arkadaş yazdığına bak.Nerenden anladın adamın lafını, neye duyarı kasıyorsun? Bizim zamanımızda boş yapmak denirdi buna ama günümüzde trollük deniyor. MK Okuru MK Okuru 10.07.2016 00:30 @atosfr, sözlerine ve üslubuna dikkat etmen konusunda kibarca uyarıyorum seni. Saygı konusunda beni eleştiriken bana saygısızlık yapıyorsun! Söyleceğin sözleri adam gibi söylediğin sürece sıkıntı yok. Onun dışında terbiyesizliklerine katlanmak zorunda değilim! Adamın yazısındaki ilk cümleye dikkatet atosfr atosfr 09.07.2016 18:27 12:31deki mk okuru. Adam pokemonun populer oldugu zamanlarda cocuk olmayanlarin ilgisini cekmeyecegini dusunmus benim anladigim bu. Sen sayginin olmadigini nerden cikardin? Esas saygisizlik sende var. Kendi anladiginla usenmemis adami saygisiz olarak haksiz yere etiketlemissin. Sana soylenecek cok soz varda hangi birini anlatayim hepsi yarim kalacak yarim aklin yuzunden. MK Okuru MK Okuru 09.07.2016 15:44 bn 2003 lüyüm ve pokemonun 1.sezonunu bitirdim zaten oyunda 1.sezon pokemonları var bnce ön yargı yapma MK Okuru MK Okuru 09.07.2016 12:31 1984 doğumluyum. Banada pek bir şey ifade etmiyor. Ama sevenlerine saygı duyarım. Senin duymadığın şey; “SAYGI” Kalan Karakter : 300 Gönder Trol Trol 17.07.2016 19:05 Şu oyun için sokakta dolanan maldır açık ve net.

beni çekemeyenler anten taktırsın Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 15.07.2016 16:08 bi ben oynamıyom şu oyunu Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 09.07.2016 14:23 buca heykeldeki gymi alıp duran çocuu bulursam ağzını yüzünü daıtcam. yarın sabah orda bekliyor olcam. Yanıtla MK Okuru MK Okuru 14.07.2016 19:22 ooynucaksan düzgün oyna artislik yapma millete MK Okuru MK Okuru 11.07.2016 00:26 Oyuncumusun eşkiyamısın MK Okuru MK Okuru 10.07.2016 12:01 İşte bu yüzden kısa sürede oyun yasaklanacak 😀 Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: Android, Galeri, iOS, nintendo, Platform, pokemon go Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts