PlayStation State of Play tarihi kesinleşti! Neler bekliyoruz?

Temmuz 6, 2021 0

Son devirde PlayStation denildiğinde akıllara PlayStation 5 ve oyunları geliyor. Lakin Sony tüketicilerin sırf oyun konsollarıyla ilgilenmediğini, farklı şeyler görmek istediklerini de biliyor. Bu kapsamda uzun müddettir yapılmayan State of Play aktifliği için yeni tarih muhakkak oldu.

Görüntü oyunları hakkında yeni gelişmelere ve duyurulara konut sahipliği yapan E3 2021 aktifliğine katılmayan Sony, kendi çatısı altındaki faaliyetlerini State of Play yayınında açıklamayı tercih ediyor. 8 Temmuz’da gerçekleşeceği duyurulan aktiflikte de gelenek bozulmayacak, PlayStation cephesinden bir dizi gelişme bizleri karşılayacak.

State of Play hayal kırıklığı mı olacak?

PlayStation Blog sayfasından açıklama yapan Sony; toplamda 30 dakika sürecek aktiflikte, PS5 için geliştirilen Deathloop oyunuyla ilgili 9 dakikalık bir sunum gerçekleştireceğini açıkladı. Geri kalan 21 dakikada ise “heyecan verici” olarak nitelendirdiği özel manzaraları ve haberleri paylaşacağı bilgisini aktardı.

God of War ve Horizon Forbidden West oyunlarına bu State of Play etkinliğinde yer vermeyeceğini duyuran Sony, tüketicilerin heveslerini kursağında bıraktı. Ayrıyeten yeni kuşak PlayStation VR başlıkları hakkında da bilgi paylaşımında bulunmayacağını söz etti. Bütün bunlar hakkında yaz ayları boyunca yeni haberler başlayacağını lisana getiren şirket kullanıcılara bir yerden açık kapı bırakmış oldu.

Perşembe günü Türkiye saati ile 00.00’da başlayacak State of Play aktifliği Sony bünyesindeki PlayStation Twitch ve YouTube kanallarından izlenebilecek.

Tags: oyun, PlayStation Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts