Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları

Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları

Sanal gerçeklikte bir adım daha ileri. Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamalarını sizler için derledik. Bunları Google Play Store’dan telefonunuza indirip oynayabilirisiniz. VR, şüphesiz gelişmiş teknolojinin yardımı ile hızla büyüyen bir sekme. Gün geçtikçe bir sürü uygulama ve oyunun desteğini kazanan sanal gerçeklik ise şu an en büyük trendlerden biri. Şayet yapımcılar bu fırsatı görünce, neredeyse ofisin ve çalışanların yarısını VR kısmına yönlendirip, tüm çabalarını sadece VR sekmesinde çalıştıran büyük uygulama ve oyun yapımcılardan bakalım neler çıkmış.

Listemize ilk olarak Oculus Rift ile başlayalım. Çıkışında ve daha öncesinde sürekli gündem konusu olan Oculus, PC platformunda çalışan büyük yapımlar ve indie oyunlar için VR desteği sağlamakta.

-Serious Sam VR: Last Hope

Yapım ve çıkış aşamasında sorunlara neden olan yapımı ilk başta Oculus Rift, kendi platformu için özel olarak satın almaya çalışmıştı, fakat oyunun yapımcısı olan Croteam buna hayır demişti. Reddedilmesine rağmen halen Oculus Rift’e bu sene içinde çıkması bekleniyor. VR’da uzaylıların kafasını patlatmak sanırsam olduğundan daha da eğlenceli olacak.
1 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Superhot VR
Bulunduğumuz senenin başında çıkan ve farklı oynanışı ile baya ses getiren Superhot, VR sekmesine giriş yapıyor. Hareket etmediğimiz sürece zamanın durması gibi değişik bir konsept sunan oyununun şimdiden VR’da bir hayli eğlenceli olacağını söyleyebiliriz.

2 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Surgeon Simulator VR
Çıkışının birkaç sene ardından halen ek paketleri ve farklı oyun modlarıyla adından bahsettiren Surgeon Simulator, tamamen VR için yapılmış bir oyun sanki. “Sakar” bir doktoru yönlendirdiğiniz oyunda, ameliyatı tamamlamak için elinden geleni yapmanız gereken yapım, kontroller için  Oculus Touch kullanacak ve bu ay içerinde Oculus Rift sisteminde satışa sunulacak
3 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları HTC Vive:
PC sekmesinde önemli VR setlerinden başka birisi ise şüphesiz HTC Vive. Halen büyük bir istek üzerine satılan VR setinde bazı önemli oyunlar da mevcut.

-DOOM VR
Birkaç ay önce çıkışı ile eski Doom hayranlarını sevindiren DOOM, VR olarak karşımızda. Bethesda’nın deyimi ile “Cehennemin sanal hali”, E3 2016’da HTC Vive sayesinde silah mekanikleri ve oyunda bulunan haritaları oyunculara gösterilmişti. Ne zaman çıkacağı belli olmayan DOOM VR, muhtemelen hem yeni hem de eski Doom fanları için beklenen bir yapım.

4 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -War Thunder
Daha önce Oculus Rift’te de bulunan ikonik İkinci Dünya Savaşı oyunu War Thunder, yapımcı Gajin’in sözü ile HTC Vive’da da yerini aldı. VR sayesinde kokpitten savaştığınız oyunda, İkinci Dünya Savaş’ında kullanılan araçların bulunduğu bir müzeyi gezmeniz bile mümkün.

5 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Elite: Dangerous
Çoklu oyuncu modu ve ayrıntılı modları ile bayağı dikkat çeken Elite: Dangerous, şüphesiz en iyi uzay simülatörlerinden biri. Yapımcı ilk başta Oculus Rift için çıkacak dense de yapımcı HTC Vive üzerinde çalışmaya başladı. Çıkışı ise henüz belli değil. 6 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -The Lab
Valve’in de VR piyasasında bulunduğunu The Lab ve Source Engine’deki çalışmalarından anlayabiliriz. İçinde sekiz ayrı mini oyunu bulunan The Lab demosu, bir hayli kısa ama bu Valve’in VR sekmesinde neler yapabileceğini gösteren bir yapım.
7 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları Playstation VR

Tabii durmamış Sony, “Ben de varım bu işin içinde!” diye yapıştırmış. Hem kendi yapımları hem de üçüncü parti yapımcıların yardımı ile kendini VR piyasasında kanıtlamaya çalışıyor.

-Resident Evil 7
PS4’te bulunan demosu ile herkesi yerinden zıplatan Resident Evil, hiç şüphesiz VR’da yerini alacak. Korku oyunları ve Virtual Reality, bazı oyuncular için baya mantıklı gözüküyor ve bunda dolayı çok satacağından eminiz. Şu an PS4’te RE7’nin demosunu oynamanız mümkün, fakat bizim önerimiz VR versiyonu bekleyip denemeniz. Oyun ise 24 Ocak 2017’de satışa sunulacak.

8 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Final Fantasy XIV
Seride bulunan ikinci MMORPG oyunu FFXIV, Square Enix’in VR sekmesine atılan oyunu olacak. VR’la beraber yan görevlerin ve yeni hikayelerin gelmesi bekleniyor. Fakat E3 demosundan, Square’in oyunu daha çok ek paketi gibi satışa çıkaracağını söyleyebiliriz.
9 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları Samsung VR

Mobil sekmesinde ise Samsung baya hükmeden bir marka. VR bölümünde de diğer mobil sektörü markalarını geçmeyi hedefliyor. Samsung için çıkan özel uygulamalardan birkaç ise şöyle:

-Minecraft Gear VR
Uzun süredir piyasada bulunan Minecraft, VR’da pek cazip görünmese de, en azından hayranları ve büyük oyuncu kitlesi tarafından bir hayli kullanılacağına eminiz.

10 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Keep Talking and Nobody Explodes

Çıkışı ile Steam’i yerle bir eden Keep Talking and Nobody Explodes, farklı oynanışı ile çoğu kişinin dikkatini çekmişti. Birinde, patlamak üzere olan bombanın nasıl çözüleceği hakkında bir kağıt varken, bombanın karşısındaki arkadaşının söylediği şeylere uyarak bombayı çözmek gibi farklı bir tasarımı olan oyun, VR sekmesinde yine kasıp kavuracak gibi gözüküyor. Kim VR’ın insanları asosyel yaptığını söylemiş?
11 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Streetview VR
Listemizde oyun dışında ve çoğu durumda yardımcı  olan Streetview uygulaması, seçtiğiniz yerine sanal gerçeklikte gösterebiliyor. Bu sayede bazı yerleri hem gezmiş olabiliyor, hem de gideceğiniz yerin nasıl bir şekilde olduğunu görebiliyorsunuz.
12 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları Razer VR – OSVR

Daha çok kulaklı, fare ve klavye ekipmaları ile bilinen Razer da sanal gerçeklik piyasasının içinde. OSVR (Open Source Virtual Reality) ile beraber çalışan Razer, Cortex adlı yardımcı program ile sanal gerçeklikte oyun oynamayı kolaylaştırıyor. Bakalım OSVR bize hangi oyunları sunuyor

-Half Life 2 ve diğer Source Engine Oyunları
Çıkışından 12 sene geçmesine rağmen halen VR sekmesinde bulunan Source Engine, Half Life 2 ve Team Fortress 2 oyunları VR’da çalıştırılabiliyor. City 17’nin atmosferini yaşamak istiyorsanız kesinlikle değecek bir deneyim.

13 Piyasadaki en iyi Android VR oyun ve uygulamaları -Skyworld
3 boyutlu Dungeons and Dragons gibi oynanan Skyworld, piyonların ve haritanın olduğu sahayı tamamen sanal gerçeklikte gözünüzün önüne koyuyor. Bu sayede hem haritada neler olduğunu tam olarak görebilir ve aynı zamanda harika grafikleri ile görsel şölen yaşayabilirsiniz.

#sanal gerçeklik #andriod vr oyunları #sanal gerçeklik oyunları #ios sanal gerçeklik #ios vr Yorumlar 3 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 14:36 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 30.09.2016 21:45 çok pis patlıcak gibi gelio Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 30.09.2016 17:35 Vr’i olmayan pisman olur Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 30.09.2016 16:38 Bende diyorum Warthunder’a 9gblık patch niye geldi… Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: andriod vr oyunları, ios sanal gerçeklik, ios vr, sanal gerçeklik, sanal gerçeklik oyunları Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts