Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2

Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2

Bakışları dışında kuvvetleriyle öne çıkanlar.. Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Tıpkı gerçek yaşantılarımızda da olduğu gibi kadınların oyunlarda ve diğer tüm kurgusal evrenlerde de yadsınamaz derecede büyük bir yeri vardır. Yaklaşık bir sene önce yaptığım galeride oyun dünyasının en güçlü kadın karakterlerine yer vermiş ve galerinin ikinci bölümünde görmek istediğiniz kadın karakterleri yorumlara yazmanızı rica etmiştim.

Hem oradaki yorumlar, hem de yine benim aklıma geldiği kadarıyla yine 10 kadın karakter ile karşınıza çıktım. Sadece fiziksel güzelliği ile değil, daha çok akıl ve güç bakımından ön plana çıkan kadınların oluşturduğu bu listenin yine bir sonraki bölümünde görmek istediğiniz karakterleri yorumlar bölümünden bana ulaştırabilirsiniz.

1 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Silent Hill 3 – Heather Mason

Korku oyunları konusunda kendi yerini hakkıyla sahiplenmiş olan Silent Hill serisinin şahsıma göre en başarılı ikinci oyunu olan Silent Hill 3, serinin ana akışının tam aksine bu kez bir kadın ana karaktere sahipti. İlk oyunda yönlendirdiğimiz Harry Mason’ın manevi kızı olan Heather, aslında ilk oyunun sonunda Harry’e verilen ve Cheryl ile Alessa’nın bir birleşimi olan ‘olağanüstü’ bir kişiliktir. Babasıyla birlikte Order’dan kaçmaya çalışan Heather en sonunda Harry ile bir apartmana yerleşir. Daha sonrasında patlak veren malum olaylar sonucu Heather, Silent Hill’in eşsiz karanlığına doğru çekilmeye başlar.

Yaşadığı korkunç olaylara rağmen soğuk kanlılığını koruyan ve çığlık çığlığa kaçmak yerine dik durup savaşan Heather, kesinlikle oyun dünyasının en ilginç ve güçlü kadın karakterlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.
2 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Max Payne 2 – Mona Sax

İçinizde şöyle ufak bir kıpraşma oldu mu? Tüyler diken mi? Süper. Birçoğumuzun internet kafelerde tanıştığı, bazılarımızın evlerindeki bilgisayarlarda, ailelerin önünde ‘ayıplı sahneler’ ile tanıştığı Mona Sax’a geldi sıra.

Max Payne 2 – The Fall of Max Payne’de karşımıza çıkan Mona, hikaye boyunca çeşitli yerlerde Max’e yardım ediyor ve aynı zamanda da kendi görevini tamamlamaya çalışıyordu. Max Payne’in yaşadığı psikolojik zorluklar neticesinde iyice kapıldığı Mona, birçok yerde biz oyuncuların aklını başından alıyordu. Ancak güzelliği bir kenara dursun, kendisi aynı zamanda inanılmaz bir nişancı ve en az Max Payne kadar da sağlam bir ‘aksiyon insanı’ idi.

Mona’nın oyunda gelişen olaylar neticesinde kaderinin ne olduğu hiçbir zaman cevaplanmadı. Remedy apaçık Mona’yı ‘ölü’ olarak göstermek istese de Mona’nın o asansörden sağ çıktığı fikrini biz çoktan kafalarımıza kazıdık.
3 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Remember Me – Nilin

Life is Strange’den tanıdığımız Dontnod’un hak ettiği başarıyı yakalayamamış yegane oyunudur Remember Me. Hem hikayesi, hem oynanışı hem de çok farklı cyber-punk dünyasına rağmen nedense yeteri kadar övülmedi bu oyun. Eğer denemediyseniz bir ara deneyin, gerçekten sevilesi bir oyundur.

Oyunun ana karakteri Nilin de o zamanlar ana akım kadın ve erkek karakterlerin aksine seksüel yönü ile değil, daha çok yetenekleri ile ortaya çıkan bir karakterdi. Zaten Remember Me’nin eşsiz kombo sistemi sayesinde de Nilin’in düşmanlarını nasıl tekme tokat dövebildiğini görmüştük. Kendisi hafıza kaybı problemi yaşadığı için hikayede ilerledikçe eski yeteneklerine yavaş yavaş kavuşuyor ve Memorize’ı çökertmeye çalışıyordu.
4 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Mirror’s Edge – Faith

İlk olarak 2008 yılında biz oyuncularla buluşan Faith, hiç kuşkusuz o zamana kadar eşine benzerine rastlamadığımız bir oyunun yine aynı şekilde eşsiz bir karakteriydi. Sahip olduğu çevik dövüş hareketlerinin yanı sıra inanılmaz parkur yeteneklerine de sahip olan Faith, şehrin bir ucundan öbür ucuna çok kısa bir sürede ulaşabilecek kadar sağlam bir hıza da sahipti.

Geçtiğimiz Haziran ayında çıkan Mirror’s Edge Catalyst ile tekrar karşımıza çıkan Faith, tüm yeteneklerini korumakla beraber bu kez daha derin bir karaktere dönüşmüştü.
5 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Bayonetta – Bayonetta

Gerçek adı Cereza olan ana karakterimiz fiziği ile ön plana çıksa da aslında çok şeytani ve devasa bir güce de sahipti. Dante’nin yarattığı İlahi Komedya’dan esintilere sahip bir evreni olan Bayonetta’da ana karakterimiz şeytani güçlerin aksine Paradiso’ya, yani Cennet’e karşı savaşıyordu. Hem sahip olduğu müthiş silah kullanım yetenekleri, hem akrobatik hareketleri hem de metafizik güçleri sayesinde düşmanlarına çok zor anlar yaşatıyordu.

Kendisi hem güzel, hem de fazlasıyla tehlikeli.
6 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Bloodrayne – Rayne

Nazi vampir Kagan ve isimsiz bir kadının Dhampir kızı olan Rayne, Bloodrayne serisinin ana karakteri ve aynı zamanda da oyun dünyasının en popüler kadın karakterlerinden birisidir. Tıpkı Mona Sax mevzusunda olduğu gibi birçoğumuzun internet kafelerde tanışma fırsatını yakaladığı Rayne, sahip olduğu mükemmel fiziğin dışında inanılmaz yeteneklere de sahipti. Yarı vampir, yarı insan olan Rayne, kendini iyileştirebilme yeteneğine sahip olduğu için neredeyse ölümsüz bir karakterdi.

Hem akrobatik yetenekleri, hem de usta silah kullanım yetenekleri ile düşmanlarına çok zor anlar yaşatıyor ve amacını gerçekleştirebilmek için önüne çıkan tüm engelleri yok ediyordu. Rayne’i daha sonra platform tarzı bir Bloodrayne oyununda da gördük ancak onun dışında uzun zamandır kendisinden haber alamıyoruz.
7 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Heavenly Sword – Nariko

Ninja Theory’nin geliştirdiği Heavenly Sword, 2007 yılında çıkan ve PlayStation 3’ün en sağlam oyunlarından birisi haline gelen eşsiz bir yapımdı. Ana karakter Nariko, birçok kişi tarafından Kratos’un kadın versiyonu olarak resmedilse de ben bu düşüncenin bayağı yanlış olduğunu düşünüyorum.

Nariko’nun çok daha zarif ve tekniksel bir savaş tarzı var. Diğer kadın karakterlerin aksine uzak doğu dövüş sanatlarını da çok iyi bilen Nariko, kılıç dövüşlerinde de bu bilgilerini ustaca kullanıyor.
8 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Uncharted – Elena Fisher

Oyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan Uncharted’ın her dört oyununda da bulunan Elena, oyuna sıradan bir muhabir olarak katılıp, daha sonrasında kendini bu büyülü maceraya kaptırıyor ve hiç ummadığı yerlerde buluyordu.

Muhabirliği, silah kullanımı, akılcı düşünceleri bir kenara dursun, bu kadının en büyük yeteneği Nathan Drake’e katlanmaktır. Bunu bilir, bunu söylerim.
9 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Street Fighter – Chun-Li

7’den 70’e herkesin çok iyi tanıdığı Chun-Li’yi gelip de burada ayrıca tanıtmama gerek yoktur herhalde? Street Fighter’ın en ikonik karakterlerinden birisi olan Chun-Li, aynı zamanda oyun dünyasının da en ikonik kadın karakterlerinden birisidir. Hatta belki de direkt en ikonik olanıdır. Gerçi bu konuda Lara Croft ile kafa kafaya da gidebilir.

Sahip olduğu müthiş kuvvet ve dövüş yetenekleri sayesinde turnuvadaki tüm erkeklere toz yutturmuş bir hanım ablamızdır. Kendisi hala en güncel Street Fighter turnuvalarında da kullanılmaktadır.
10 Oyunlardaki en güçlü kadın karakterler #2 Overwatch – D.Va

Aslında buraya Overwatch’taki herhangi bir kadın karakteri de ekleyebilirdim ancak seçimimi kişisel favorim olan D.Va’dan yana yapıyorum. Asıl adı Hana Song olan Güney Kore’nin bağrından kopup gelen 19 yaşındaki D.Va, Overwatch’taki kariyerinden önce profesyonel bir turnuva oyuncusuydu.

Kocaman, pembe bir robotu (MEKA) kontrol ederek takım arkadaşlarını koruyan D.Va, oyundaki en sağlam tanklardan birisi. Defans yeteneklerinin yanı sıra oldukça ölümcül bir makineli silaha da sahip olan D.Va, ulti yeteneğini kullandığında da robotunu patlatıyor ve açıkta duran tüm düşmanları haritadan siliyor.
#video oyunları. Yorumlar 16 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 14:02 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 01.06.2019 20:44 Overwatch – D.Va ya hasta oldum Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 24.11.2016 16:44 Lara Croft efsane gerisi taklit, Prince Dastan efsane diğerleri hep esinlenlenme geçin bunları. Efsane oyuncular bu dediklerimi anlayacaklardır. Diğer ÇOCUKLAR anlamasada olur. Yanıtla MK Okuru MK Okuru 25.11.2016 21:33 Lara croft yeterince güzel değil idare eder seksapalitesi var. MK Okuru MK Okuru 24.11.2016 23:40 Chunli Lara Croftan bile eski, nasil oluyor da taklit oluyor bebe Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 25.11.2016 09:41 bence listenin 1 numarası eksik. hem güzelliği ile bir numara, hem karşılaştığı problemleri bulmaca gibi çözen aklı ile bir numara, hemde en zor dağlardan atlayıp, yırtıcı hayvanlarla ve kötü silahlı düşmanlarını alt etmesi ile bir numara olan, efsane bayan oyun karakteri Tomb Raider idir.

———————————-

Bence ilk galeriye bakmalısın sevgili okur 🙂

Hürcan. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 24.11.2016 19:21 Lara Croft candır gerisi çöptür Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 24.11.2016 16:00 Mona Sax tabiki, alayına tek atar. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: galeri_183, Video oyunları Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts