Ortaya Sıkışan Telefon: Xiaomi Mi 11 Pro’yu İnceledik

Mayıs 26, 2021 0

Xiaomi, geçtiğimiz mart ayının sonunda merakla beklenen yeni akıllı telefonu Mi 11 Pro’yu duyurdu. Çinli üreticinin şimdiye kadar ürettiği en güçlü akıllı telefonlardan biri olan ve 2021’in tezli telefonları ortasındaki yerini alan Mi 11 Pro, tasarım noktasında büyük farklılıklar getirmemiş olsa da sunduğu kimi özellikler övgüyü hak ediyor.

Gücünü Snapdragon 888’den alan Mi 11 Pro, bu güçlü işlemciyle performans konusunda kullanıcısına rahat bir nefes aldırırken 5.000 mAh kapasiteli bataryasıyla da performansını destekliyor. 6,81 inç’lik hayli büyük bir ekran ile karşımıza çıkan Mi 11 Pro, bu dev ekranda 2K çözünürlükte 120 Hz yenileme suratı sunuyor.

Pekala yok mu eleştirilecek bir yanı?

Çabucak karşılık verelim. Doğal ki var. Öncelikle üstte da bahsettiğimiz üzere, telefon tasarım noktasında büyük yenilikler sunmuyor ve bunu bir eksi olarak pahalandırmak mümkün. Birebir vakitte büyük ekranı ve yükü ile bilhassa tek elle kullanım noktasında sorun teşkil eden aygıt, hafif ve kullanımı rahat bir telefon arayanlar için âlâ bir seçenek değil. Tıpkı vakitte kamera performansı noktasında da kimi tenkitler alan Mi 11 Pro, özelikle düşük ışıkta sergilediği performansla sınıfındaki öteki telefonlara kıyasla geride kalıyor.

Mi 11 Pro şu an için ülkemizde satışta değil ve gelip gelmeyeceği de şimdi bilinmiyor. Gelirse alsam mı almasam mı diye düşünenleriniz için Mi 11 Pro’nun tüm artılarını ve eksilerini sizin için incelediğimiz görüntümüze göz atarak, telefon hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Tags: telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts