NBA Live 2003

NBA Live 2003

Aralık 4, 2019 0

Her zaman olduğu gibi EA Sports’un oyunları bir bir dökülmeye başladı. Özellikle geçen sene NBA LIVE 2002’nin Pc’ye çıkmaması, bu sene kendisinden beklenenleri ikiye katladı. EA Sports’un geçen sene Nhl2002 ile başlattığı, bu sene de Fifa2003 ile devam eden oyun sırasında ki etkileşimli müzik değişimi kendisini göstermiş. Nba, Amerikan basket ligi olduğu için için şarkılar daha çok hiphop tarzı. Hemen belirtelim; aşırıya kaçılmadan, herkesin sevebileceği tarzda müzikler seçilmiş.

Açılışta bizi karşılayan oyunun menüsü güzel tasarlanmış. Sade, renk tonları iyi ayarlı aynı zamanda da etkileyici görünen menü, ayarlamalar açısından işlevsel olmuş. Grafikler yine bir EA harikası olarak kendini gösteriyor. Belki de en büyük kusur oyun başladığı zaman kameranın çok yakına geliyor olması. Akıcılığını kesen bu sorunun önüne geçmek için Press Box kamerasıyla oynayabilirsiniz. PressBox dışında oyunda dört tane farklı kamera ve bunlara auto zoom, zoom in, zoom out gibi varyasyon yaratan özellikler eklenmiş. Tüm bu güzelliğe yakışmayan tek şey seyircilerin yine iki boyutlu çizim olması. Heralde GeforceFX ile artık 3D çizime geçerler (Sanki şu an ellerinde teknoloji yok:).

Oyunda yine 4 mod var. Exhibition (öylesine), sezon, sezonun bir kolu olan playoff ve 1’e 1. Burada 1’e 1 de üç farklı alanda oynayabiliyorsunuz. Örneğin deniz kenarını seçtiğinizde, insan rahatlatan dalga sesleri geliyor. Bu şekilde farklı mekanlar oynayabiliyor olmanız oyunu daha zevkli bir hale getirmiş. Smaçlar, hareketler çeşitlendirilmiş. NBA 2003’ün en güçlü oyuncusu tabii ki yine uçan adam Michael Jordan ama 90’lı yıllardaki hali.Yani adamları 90, Western, Eastern güçleriyle kendi takımlarındaki güçleri değişik. Bunun nedeni ise yaşlılık, profesyonlelik gibi oyuncunun sürekli değişen özellikleri olması. Ayrıca oyuncuların özelliklerine göre big dunker, 3point shooter gibi özellikler eklenmiş. Ama benim gördüğüm kadarıyla bunların oyuna fazla bir etkisi olmuyor.

NBA 2003’te araya giren sinematikler göz doldurucu olsa da sayı olarak yetersiz. Bir defa izledikten sonra her girdiğinde aynı görüntülerin gelmesini bir süre sonra geçiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak NBA LIVE 2003’te koçun ve yedek oyuncuların maçın gidişatına göre yaptığı hareketleri görebiliyorsunuz.

Biraz da oyundaki zorluk seviyesinden bahsetmek istiyorum. Süperstar zor; oyunun gerçek amacını yani hızlı ve şova dönük oyunu engelliyor. Neredeyse smaç bile basılmıyor. Karşınızdaki rakip hemen hemen geçilmesi imkansız bir adam adama marke uyguluyor. Buna rağmen Allstar çok iyi ayarlanmış. Bu zorluk seviyesinde oynarken multiplayerde tam kafa dengi birisiyle oynuyormuşçasına maçlar zevkli geçiyor. Oyun esnasında atak durumundayken hızlı olmaya çalışın ve ataktayken çok pas yapmayın. Aksi taktirde çok top kaybedersiniz (ben kaybettim oradan biliyorum).

Son Olarak

NBA 2003 çok güzel hazırlanmış. Grafik, ses, oynanabilirlik mükemmele yakın. Oyunda fatigue(yorulma) kapatılmış (Tabii isterseniz menüden açabiliyorsunuz). Böylelikle yıldız oyuncular yorulmuyor ve maç çok zevkli bir hal alıyor. Gönül rahatlığı ile tavsite edebileceğim bir oyun.

Tags: nba live 2003, PC, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts