Mount & Blade II: Bannerlord yeni geliştirici günlüğü yayımlandı

Mount & Blade II: Bannerlord yeni geliştirici günlüğü yayımlandı

Aralık 3, 2019 0

Mount & Blade II: Bannerlord için yeni bir geliştirici günlüğü daha yayınlandı. Bu haftanın konusu, eylemler ve sonuçları. 

Mount & Blade II: Bannerlord’da her eylemin bir sonucu olacak

Baskın: Bannerlord’a baskın yapmak, önceki oyunlardaki mekanik üzerine kuruludur. Oyuncular, köylülerin mallarını çalmak için tarafsız veya düşman köylere baskın düzenlemekte serbesttirler. Oyuncu, topladıkları malları alarak, istedikleri zaman baskından vazgeçmeyi seçebilir. Bir köy tamamen basıldıktan sonra, iyileşmesi ve tekrar faaliyete geçmesi biraz zaman alır.

Zorla Köylüleri İşe Alma : Köylüler bu zorlamaya direnmeyi seçebilir, bu noktada oyuncunun köylülerle savaşmaya, veya geri çekilip zorla asker alma çabalarını bırakması gerektiğine karar vermesi gerekir. Eğer oyuncu geri çekilmeye karar verirse, yaptıkları hareketler için ceza yoktur.

Sarf Malzemelerini Zorla Almak : Köylerden malzeme almak, düşmanca eylemlerde en az saldırgan olanıdır. Köylüler, yalnızca üstünlük kuramayacağınıza inanırlarsa bir mücadeleye girerler. Aksi halde, orada biraz zaman geçirirken köyün mağazalarından bir miktar malzeme almanıza izin vereceklerdir.

* Köylülere ve Kervanlara Saldırmak :  Haritada hareket eden kervanlar ve köylü partileri de saldırıya uğrayabilir, oyuncuya katılmaya zorlanabilir veya eşyalarının ve altınlarının bir kısmını teslim etmeye zorlanabilir.  Tıpkı yerleşim yerlerine yönelik düşmanca eylemlerde olduğu gibi, düşmanca eylemin ciddiyeti sonuçları belirlemek için dikkate alınır. Bir karavandan zorla birkaç eşya almak göreceli olarak önemsiz sayılabilir, oysa tamamen saldırmak büyük bir provokasyon olarak kabul edilir.

Düşman Eylemlerinin Sonuçları : Bir krallıkla ile savaşta değilseniz, düşmanca eylemlerin suç eylemi olduğu kabul edilir ve böylece bölgedeki ceza puanınızı arttırır. Ancak, eğer ceza puanınız belli bir noktayı aşarsa, diğer krallık savaş ilan etmeye teşvik edilecektir. Aksi takdirde, tazminat ödeyerek günahlarınızın zararını ve kefaretini ödeyebilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord yeni geliştirici günlüğü yayımlandı

Tags: Aksiyon, Mount & Blade II: Bannerlord, PC, PlayStation 4, Strateji, Tale Worlds, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts