Kral olmayı kolay mı sandınız? Yes, Your Grace duyuruldu

Kral olmayı kolay mı sandınız? Yes, Your Grace duyuruldu

Aralık 3, 2019 0

Bugün duyurulan Yes, Your Grace son dönemde karşılaştığımız en farklı oyunlardan biri olmaya aday. Büyük bir krallıkta, kral olduğumuz yapım klasikleşmiş işleyişin dışında çıkıyor ve kral olmanın ne kadar farklı sorumlulukları da beraberinde getirdiğini göstermeye çalışıyor.

Kral olmayı kolay mı sandınız? Yes, Your Grace duyuruldu

Brave at Night ekibi tarafından geliştirilen oyunun piksel tarzı grafikleri ile oldukça hoş gözüküyor diyebiliriz. Davern isimli büyük bir krallığı konu edinen yapımda ülkenin başına geçecek ve aldığınız kararlar ile krallığınızı daha parlak bir geleceğe taşımaya çalışacaksınız. 

Oyunun ilk videosunda görebileceğiniz gibi bu olay o kadar da kolay olmayacak. oyun boyunca krallığınızda yaşayan insanların dertlerini dinlemeli ve onlara makul çözümler sunmalısınız. Yaptığınız bir hata size karşı başlatılan büyük bir ayaklanmanın da fitilini ateşleyebilecek. Hatta zaman zaman tehditkar mesajlarla ve gönderimlerle de karşılaşabileceksiniz. 6 ile 8 saatlik bir hikaye sunacak olan oyunun özellikle dert dinleme kısmının nasıl diyaloglar doğuracağını açıkçası merak etmeye başladım. PC, Xbox One ve Nintendo Switch için çıkacak oyunun ilk videosu şu şekilde;