Nintendo E3 fuarında bombayı patlatmaya hazırlanıyor

Mayıs 27, 2021 0

Sekizinci kuşak konsol savaşları PlayStation 5 ve Xbox Series X/S‘in çıkmasıyla sona erdi. Sony birinciliği göğüslerken, geriden gelen Nintendo Switch herkesi şaşırtmayı başardı. Rakiplerinden 3 sene daha geç piyasaya sürülen konsol, sahip olduğu özel haberler sayesinde önemli bir satış başarısı elde ederek ikinci sıraya yerleşti.

Bu muvaffakiyetin akabinde bu konsolun devamı üzerinde çalışan şirket, dokuzuncu jenerasyon konsol savaşlarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Argümana nazaran Nintendo Switch Pro olarak anılan yeni konsol, beklediğimizden çok daha erken geliyor.

Nintendo Switch Pro Eylül ayında piyasaya çıkacak

Uzun müddettir konuşulan Nintendo Switch Pro ile ilgili bir müddettir çeşitli savlar ortaya atılıyordu. Bloomberg‘in haberine nazaran merakla beklenen konsol, kısa mühlet içerisinde tanıtılacak ve Eylül ya da Ekim ayında piyasaya çıkacak. Bu durum konsolun Haziran ayında düzenlenecek E3 fuarında tanıtılma ihtimalini artırıyor. Yılın en büyük oyun aktifliği olan E3, şirketlerin sık sık yeni oyun ve donanımlarını tanıttığı bir yer olarak biliniyor.

Şimdi net olarak teknik özellikleri bilinmeyen Nintendo Switch Pro, 7 inç boyutunda HD ya da Full HD OLED bir ekranla gelecek. Konsol tıpkı birinci versiyonda olduğu üzere bir aparat yardımıyla 1080P ve 4K çözünürlüğünde imaj transferi da yapabilecek.

Nvidia ile iş birliğine devam eden Nintendo, yeniden bu şirket tarafından üretilmiş bir donanım kullanacak. Nvidia‘nın DLSS teknolojisi de yeni jenerasyon konsolda kendine yer bulacak. Derin öğrenme takviyeli muhteşem örnekleme olarak tanımlanan bu teknoloji, yepyeni düşük çözünürlüklü imgenin daha yüksek çözünürlüğe yükseltilmesine sağlıyor.

Ortaya çıkan tezler ortasında konsolun fiyatı da bulunuyor. Buna nazaran Nintendo Switch Pro, 299 dolar fiyatı ile piyasaya sürülecek. Şirketin orjinal Switch‘i üretmeyi bırakması ve uygun fiyatlı eser isteyen kullanıcılar için 199 dolar olan Lite modelini raflarda tutması bekleniyor.

Tags: konsol, Nintendo Switch, pro Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts