Havayolu şirketinden Apple M1 hamlesi!

Temmuz 13, 2021 0

Apple’ın M1 işlemcisiyle piyasaya sürdüğü yeni iPad Pro, son tüketicinin yanı sıra firmaların da radarına girdi. Amerika merkezli havayolu şirketi JetBlue Airways, Apple M1 iPad Pro modeline geçiş yapıyor. Şirket, birinci olarak 2015 yılında pilotlarına iPad vermeye başlamıştı. Firma 8 yılın sonunda yeni iPad’lere geçme kararı aldı.

JetBlue Airways, uçuşlarında M1 işlemcili iPad Pro kullanacak

iPad’lerin yahut okul odaklı kullanımı epeyce yaygın. Lakin şirketler de Apple’ın tabletine ilgi gösteriyor. JetBlue Airways, iPad’in uçuşlarda kullanmak için kıymet biçilmez bir aygıt olduğunu belirtti. Ayrıyeten firma, iPad’in kokpitte; operasyonel izleme uygulamaları, sistem bakım denetimleri üzere süreçleri çok pratik ve süratli halde yaptığını söz etti.

ABD’li JetBlue Airways, Apple M1 işlemcili iPad Pro kararı için bugün yaptığı açıklamada tıpkı vakitte aygıtın teknik özelliklerini vurguladı. Şirket, tabletin ince ve hafif dizaynının yanı sıra Liquid ekranı ile kokpit için uygun olduğunu belirti. Öteki yandan M1 işlemcisinin, uçuş sırasında birden fazla uygulamayı yüksek performansla çalıştırdığını belirtti. Havayolu firmasının M1 işlemcili iPad’e geçmesinin bir öteki sebebi ise 5G oldu. Firma, 5G sayesinde pilotların yüksek süratte indirme yapma imkanı olduğunu belirtti.

Pilotların iPad’i kullanacağı alanlar ise; bağlantı, navigasyon, nezaret ve teknik programlar formunda olacak. Birebir vakitte pilotlar, türbülansı önlemek için gerçek vakitli hava durumu denetimleri de tablet üzerinden yapacak.

JetBlue Airways, bu yenilikçi adımıyla markayı tanıyan bireyleri şaşırtmadı. Zira şirket, 2015 yılında iPad’leri kokpite taşıyarak, uçuşları için iPad kullanan birinci ABD’li havayolu şirketlerinden biri olmuştu.

Tags: firma, ipad, pro Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts