İş ve okul için en yeterli dizüstü bilgisayarlar

Mayıs 31, 2021 0

Salgın münasebetiyle işlerimizi ve eğitimimizi çevrim içi yollarla sürdürüyoruz. Bu kapsamda karşınıza, iş ve okul için en düzgün dizüstü bilgisayarlar listesiyle çıktık. Derlediğimiz eserler ortasında hem fiyat performansıyla tezli hem de üst segment aygıtlara yer verdik.

Öbür yandan iş ve okul için dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmek gerektiğini yazımızda açıklıyoruz. Hasebiyle daha sağlıklı seçim yapabilirsiniz.

İş ve okul için dizüstü bilgisayar alırken dikkat etmeniz gerekenler

Satın alma kararı verirken birçok kriteri göz önüne alıyoruz. İş ve okul odaklı bilgisayarları seçerken ise tasarım dikkat edeceğimiz birinci ögeler ortasında yer alıyor. Bilhassa aygıtları yanımızda sıkça taşıdığımız için hafif olması büyük avantaj sağlayacaktır. Başka yandan ekran çerçevesinin az olması ise hem imaj olarak daha güzel duracak hem de bilgisayarı daha kompakt hale getirecektir.

Parmak izi okuyucu ve kalem dayanağı üzere ek yetenekleri de tasarım başlığı altında kıymetlendirebiliriz. Bu üzere kolaylık sağlayan özellikler de seçiminizi yaparken tesirli olabilir.

Donanım tarafı da son derece değerlidir. Güzel ve aktüel işlemciye sahip modeller hem okuldaki hem de ofisteki işlerinizi kolaylaştırır. Harici üst düzey ekran kartı bu eser kümesinde kaide olmasa da görüntü düzenleme üzere işler yapanlar için gerekli olacaktır. İş ve okul için en uygun dizüstü bilgisayarlar listemizde ise hem harici ekran kartlı hem de dahili grafik üniteli aygıtlara yer verdik.

RAM ve depolama kapasitelerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Sıkça çoklu süreç yapıyorsanız yüksek RAM kapasiteli eserleri tercih etmenizde yarar var. Günümüzde temel işler için 8 GB RAM kâfi olurken, 16 GB RAM elinizi rahatlatacaktır.

Tıpkı vakitte batarya, donanım kadar kıymetlidir. Bilhassa seyahatlerinizde yanınızda taşıdığınız aygıtınızı her an şarj edemeyebilirsiniz. Münasebetiyle pil ömrü uzun bilgisayarları seçmenizi tavsiye ediyoruz.

İş ve okul için kullandığımız bilgisayarların ekran özelliklerini de göz gerisi etmememiz gerekir. Ekran çözünürlüğü ve panel üzere ayrıntılar manzara kalitesini direkt etkileyen ögelerdir. Bu noktalara dikkat ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

İş ve okul için en yeterli dizüstü bilgisayarlar

Listemizi hazırlarken her bütçeye uygun olmasına dikkat ettik. Hem dikkat cazip yeteneklere sahip modelleri hem de fiyat performans eserlerini seçtik. Dilerseniz lafı uzatmadan aygıtlara geçelim.

1 – MSI Prestige 15 A11SCX-223TR

Oyuncular için ürettiği aygıtlarla tanınan olan MSI, iş ve okul odaklı eserlerle de karşımıza çıkıyor. Model, donanımı ve hafifliği ile öne çıkıyor. 11. Jenerasyon Intel Core i7 işlemcisine sahip aygıt, 8 GB DDR4 RAM ile geliyor. Bilgisayardaki belleğin frekans suratı ise 3200 MHz. Ayrıyeten laptopta 512 GB NVMe PCIe SSD var.

Başka yandan iş ve okul için en yeterli dizüstü bilgisayarlar listemizdeki GTX 1650 grafik kartlı bilgisayar 1.65 kilogram yükünde. Donanımını göz önüne aldığımız epey hafif olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıyeten eserde 15.6 inç büyüklüğünde ve FHD çözünürlüğünde ekran mevcut.

16 saate kadar da pil ömrü sunan model, bilhassa görüntü render alan bireyler için ülkü seçeneklerden biri olabilir. Hem harici grafik kartı hem de hafifliği, kurgu işleri yapanları cezbedecektir.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Apple MacBook Pro M1 Çip

Apple’ın profesyonellere yönelik dizüstü bilgisayarı MacBook Pro da listemizde kendine yer buldu. M1 işlemcisiyle performans noktasında tezli eser, tasarım ayrıntıları ile de iş için öne çıkan seçeneklerden biri oluyor.

13 inç Retina ekranlı eserde; Touch Bar ve Touch ID üzere hem işlerinizi kolaylaştıran hem de güvenliğini sağlayan ayrıntılar var. Ayrıyeten 1.4 kilogram yükü ve 20 saate ulaşan pil ömrü de dikkat çekiyor.

Okul için fiyatı makul olmayacaktır fakat profesyonellerin değerlendirmesi gereken aygıtlardan biri de MacBook Pro.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – Dell Vostro 3400

İş ve okul için en uygun dizüstü bilgisayarlar listemizde Dell’in fiyat performansıyla tezli modeli var. Ekran çerçeveleriyle yenilikçi görünüme sahip olmasa da aygıt donanımı ile işlerinizi kolaylaştıracak. 11. Kuşak Intel Core i5 işlemcisine konut sahipliği yapan modelde, 16 GB RAM ve 512 GB SSD var. Ayrıyeten aygıtta Nvidia MX330 ekran kartı yer alıyor.

14 inç boyutuna sahip modelin ekran çerçeveleri rakiplerine kıyasla biraz kalın diyebiliriz. Fakat FHD çözünürlüğü manzara kalitesi noktasında sizi tatmin edecektir. 2 kilogramın altındaki tartısı da taşıma konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Aygıtın donanımını ve fiyatını göz önüne aldığımızda bilhassa öğrenciler için dikkat alımlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Asus Zenbook Duo UX481FL-HJ105T

Çizim ve gibisi işlerde çoklu ekran kullanmak isteyenler için Asus’un modeli dikkat çekiyor. Aygıt, 14 inç FHD ana ekrana ve klavyenin üzerinde konumlanan bir dokunmatik ekrana sahip. ScreenPad Plus isimli ikinci ekran; uygulama içi araç çubuklarını kullanmak için sizlere kolaylık sağlayacaktır. Ayrıyeten bilgisayar, kalemle birlikte geliyor.

Donanım tarafına baktığımızda birinci olarak 10. Kuşak Intel Core i7 işlemcisini ve MX250 ekran kartını görüyoruz. Ayrıyeten 16 GB RAM kapasiteli aygıtta 512 GB SSD yer alıyor. İş ve okul için en uygun dizüstü bilgisayarlar listemizdeki aygıtın yükü ise 1.5 kilogram.

Asus’un bilgisayarı öğrenciler için maliyeti yüksek bir seçim olacaktır. Lakin profesyoneller için öne çıkan opsiyonlar ortasında bu aygıt da yer alıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – HP Pavilion 5-EG0008NT

Intel Core i7 1165G7 işlemcisine mesken sahipliği yapan aygıtta MX450 ekran kartı yer alıyor. 8 GB RAM kapasiteli eserin depolama tarafında ise 512 GB SSD görüyoruz. Eserin tartısı ise 1.75 kilogram.

Aygıtın 14 inç boyutundaki ekranı; FHD çözünürlüğe sahip ve IPS panelden gücünü alıyor. Modelin pil ömrü ise 6 saat 45 dakikaya kadar çıkıyor. Eserin fiyat performans noktasında tezli olduğunu söyleyebiliriz.

Üstte ayrıntılarını açıkladığımız eserlere alternatifler de var. İş ve okul için en âlâ dizüstü bilgisayarlar derlememizdeki modellerin fiyatlarına ve öbür aygıtlara aşağıdaki kontaktan ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm eserlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Huawei MateBook 14

7 – Asus ZenBook 13 UX325EA-EG117TA

8 – Acer ConceptD 3 CN315-72G

Tags: bilgisayar, cihaz, Ekran, İçi̇, İş Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts