iPhone 5’deri Rekor Satış!

iPhone 5’deri Rekor Satış!

Aralık 4, 2019 0

iPhone 5, ilk gün 2 milyon ön siparişle rekor kırdı.

iPhone 5, dünyanın süratli satan telefonu olma unvanını kazandı.

iPhone 5, geçtiğimiz günlerde ön siparişe açıldı. Bu kadar konuşulan bir telefonun ne kadar satacağı da herkesin merakla beklediği bir sualdi.

İşletme, telefonun ön siparişe açılmasının üzerinden bir gün geçtikten sonra ilk satış sayılarını açıkladı. iPhone 5 sadece 24 saatte bütün 2 milyon adet ön sipariş aldı. iPhone 4S’in ilk 24 saatteki satışlarını ikiye katlayan iPhone 5, bugüne kadar en süratli satan telefon olma unvanını da elde etmiş oldu.

Özellikleri bakımından iPhone 5 ile karşılaştırılan Samsung Galaxy S3 modeli ise ilk 10 günde takribî 9 milyon ön sipariş sayısına erişmişti. Bu büyümeden sonra en çok merak edilen mevzu yeni iPhone’nun Samsung’un bu rekorunu egale edip edemeyeceği.

Apple’dan yapılan açıklamada ön siparişlerin çoğunun 21 Eylül Cuma günü teslim edileceği, ancak yoğun arzdan dolayı bazı alıcıların ancak ekim ayında telefonlarını teslim alabilecekleri duyuruldu.

Yeni iPhone’dan gelen pozitif haberler borsaya da yansıdı. Dünyanın en bedelli işletmeyi olan Apple’ın payları 698 milyar doları bularak 700 milyar dolar bandına yanaştı.

iPhone 5’in Özellikleri

Yaftalar : iPhone   iPhone 5   Uslu Telefon

Tags: Güncel Teknoloji Haberleri, iPhone 5’ten Rekor Satış!, Teknoloji Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts