Huawei’in HarmonyOS kullanan akıllı saati Watch 3 Pro ortaya çıktı

Mayıs 27, 2021 0

ABD ambargosu nedeniyle Google servislerine erişimi kısıtlanan Huawei, Android ekosistemini büsbütün terk etmeye hazırlanıyor. HarmonyOS ismi verilen bu işletim sisteminin, yalnızca akıllı telefonlarda değil, Huawei tarafından geliştirilen bütün aygıtlarda kullanılarak yeni bir ekosisteme dönüşmesi planlanıyor.

Akıllı saatlerini de bu ekosisteme dahil etmeyi planlayan Çinli teknoloji devi, HarmonyOS kullanan birinci akıllı saati Watch 3 Pro‘yu tanıtmaya hazırlanıyor.

Huawei Watch 3 Pro Haziran ayında geliyor

Merakla beklenen HarmonyOS‘u 2 Haziran tarihinde tanıtmaya hazırlanan Huawei, Watch 3 Pro ve P50 Pro üzere bu işletim sistemini kullanan eserlerini de tanıtacak. Lansman tarihine sayılı günler kala, bu eserlerle ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Birinci olarak geçtiğimiz günlerde saatin kullandığı arayüzün sızmasının akabinde, artık de tasarımı gösteren kimi görseller ortaya çıktı.

Ortaya çıkan görsellerde saatin dizaynıyla ilgili çok fazla bir ayrıntı yok. Lakin saatin yuvarlak ekranı ve ince çerçeveleri dikkat çekiyor.

Şimdi hangi özellikler ile geleceği bilinmeyen Huawei Watch 3 Pro, argümana nazaran bilhassa pil performansıyla öne çıkacak. Giyilebilir teknolojilerde hayli değerli olan pil mühleti, şirket için önemli bir artı olacak. eSIM teknolojisini de desteklemesi beklenen akıllı saat, rastgele bir aygıta muhtaçlık duymadan tek başına internet ve çeşitli ilişkiler sunabilecek.

Giyilebilir teknolojilerin önceliği olan beden işlevleri takibi de saatte bulunacak. Standart olarak kalp ritmi ölçme, uyku takibi ve yapay zeka takviyeli aktivite takibine ek olarak, beden ısısı ölçümü yapabilecek.

Tags: pro Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts