Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor

Hearthstone’da dengeler tamamen değişiyor

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Hearthstone’da dengeler tamamen değişiyor

Druid metasına elveda diyoruz Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Hearthstone’un 27 Nisan’da gelecek olan yeni genişleme paketi Whispers of the Old Gods ile oyunun ana dinamiklerinde büyük değişikliklere gidilecek. Öncelikle daha önce açıklandığı gibi oyunun Ranked modu Standart ve Wild olarak ikiye ayrılıyor. Bunun sonucunda Dr.Boom gibi birçok kartı standart dereceli maçlarda kullanamayacağız.

Tabi yapılan değişiklikler bu kadarla da sınırlı değil. Daha önce açıklanan yeni kartlara baktığımızda Blizzard’ın oyun sürelerini biraz uzatma çabasında olduğunu gördük. Bu noktada Agro ve Face gibi birçok metada önemli değişiklikler meydana gelecek.

Tüm bunları bir kenara bıraktığımızda firma bugün güçlenen ve özellikleri düşürülen önemli kartlarda ne gibi değişiklikler olduğunu kullanıcılar ile paylaştı. Bu değişikliklere baktığımızda özellikle Druid sınıfını derinden yaralayacak bazı değişimler olduğunu görüyoruz. Aşağıdaki resme tıklayarak değişen bu kartlara ve özelliklere bakabilirsiniz.
1 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Druid sınıfının en önemli kartlarından biri olan Ancient of Lore, yapılan değişikliklerden nasibini alan ilk kart olarak karşımıza çıkıyor. Mana, can ve hasar konusunda bir değişim görmediğimiz kartın özelliğinde değişime gidilmiş. Artık seçenekler arasında iki kart çekmek yerinebu sayının bire düştüğünü görüyoruz.
2 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Force of Nature kartının mana değeri bir düşürülerek 5 manaya getirilmiş. Ama bu kartın en önemli özelliği olan Charge’ın kaldırıldığını görüyoruz. Böylelikle Druid sınıfının en önemli kombolarından birisi de tarihe karışmış oluyor.
3 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Yine bir Druid kartı olan Keeper of the Grove’un özellik ya da hasarında bir değişim bulunmuyor. Yerdeki kartlardan birini susturabildiğimiz ya da iki hasar verebildiğimiz bu kartın can değeri 4’ten 2’ye indirilmiş. 4 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Heartstone’un metadan eksilmeyen kartlarından biri olan ve sahaya indiği gibiseçtiğiniz bir kartı susturan Ironbeak Owl’un mana değeri 2’den 3’e çıkarılmış.
5 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Rakiplerinizin ya da sizin hevesini kursağında bırakan kartlardan biri olan Big Game Hunter’ın mana değeri 3’ten 5’e çıkarılıyor. 7 ve üstü atağa sahip olan kartları bir hamlede hacamat eden bu kartın bu mana değeri ve can ile metaya girmesi zor gibi. Yine de kilit rol oynamaya devam edecektir.
6 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Rexxar ve Alleria’nın, yani Hunter sınıfının değişmez kartlarından biri olan Hunter’s Mark’ın mana değeri 1’e çıkarılmış. 7 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Rogue oynayanları zevkten dört köşe yapan ama rakipseniz canınızı bir hayli sıkan Blade Flurry kartı da mana değeri değişen kartlar arasında yer alıyor. Silahınızı kırıp tüm düşmanları hacamat ettiğiniz bu kartın mana değeri 2’den 4’e çıkarılmış.
8 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Metanın değişmeyen kartlarından biri olan ve yere bir minyon koyduğunuzda rakibe rastgele bir hasar sallayan knife Juggle’ın hasar değeri 3’ten 2’ye düşürülmüş. Yine de bu kartın kendi hasarından çok kombolar için sahaya indiğini düşünürsek yine kolay kolay vezgeçilecek bir kart olmayacaktır. 9 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Agresif destelerin en büyük dostu olan Leper Gnome, 1 manaya 2/1’lik değerinin yanı sıra Deathrattle olarak 2 hasar vermesi ile oldukça önemli bir karttı. Bu kartın hasar değeri 1’e indiriliyor.
10 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Yine agresif destelerin ve tek turda iş bitirmeye giden kullanıcıların sık sık kullandığı Arcane Golem’de de önemli bir değişime gidilmiş. Charge özelliği alınan kartın mana değeri yine 3 ve rakibe bir mana kristali veriyor. Ama buna rağmen canı 2’den 4’e çıkarılmış.

Açıkçası bu yeni özellikler ile metadan düşecek gibi. Zira aynı değerlere sahip çok fazla alternatif kart bulunuyor.
11 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Sizi oyun sonlarına doğru ipten alabilecek kartlardan biri olan Molten Giant’ın mana değerinde önemli bir değişime gidilmiş. Aldığınız her hasar sonrası mana değeri bir düşen kartın genel mana değeri 20’den 25’e çıkarılmış durumda.  12 Hearthstone'da dengeler tamamen değişiyor Değişime giden son kartımız ise Master of Disguise oluyor. 4 manaya 4/4’lük bir değere sahip olan bu kartın özelliğinde bir değişime gidilmiş. Artık vereceğiniz gizlilik özelliği sadece o tur için geçerli olacak. #hearthstone heroes of warcraft #android #ios #pc #sıra tabanlı strateji #blizzard #blizzard Yorumlar 6 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 17:17 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 18:51 hunterla druide yazık olmuş Yanıtla MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 22:34 olması gereken bu Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 19:45 Oyuna daha yeni başladım ve Druid oynamaya karar vermiştim.. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 17:10 sonunda
Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 14:50 merlin ekibi NA serverda hesabınız varsa beni eklermisiniz
censez41#2277 Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.04.2016 11:57 habere ufak bir düzeltme dr boom gibi kartlar standart modda olmayacak wild modda hala oynanabilir

———————–

Zaten standart modda olmayacağını belirttim haberde de 🙂 Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: Android, Blizzard, galeri_27, Hearthstone: Heroes of Warcraft, iOS, PC, Sıra Tabanlı Strateji Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts