Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler

Halo 4’te olabilecekler ve bilinenler

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Halo 4’te olabilecekler ve bilinenler

Yeni üçleme nasıl başlayacak? Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler Halo: Reach ile sonu başından belli olan dramatik hikayeyi oynadık, Halo: Anniversary ise 15 Kasım’da piyasaya sürülecek. Ancak seriyi devam ettirecek ana oyun Halo 4 halen gizem perdesini koruyor. Yapımın etrafındaki esrarengiz sisi dağıtmak için olabilecek ve şimdilik bilinen 10 maddeyi sıraladık.

ZAMAN FARKI FAZLA YOK
Halo 4, üçüncü yapımdan 10 sene ve 50 sene sonrasında geçmiyor. 343’ün söylediğine göre 2553 tarihinde yani ilk üç oyundaki olayların 1 yıl sonrasında geçecek. Arada derin bir uçurum yok.
1 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler YENİ SİLAHLIK
İnsanlık yeni teknolojiler geliştiriyor, uzaylı teknolojisi üstünde de araştırma yapıyor. Tehlikeli ve yıkım gücü daha yüksek yeni UNSC oyuncaklarını kullanabiliriz. Yeni oyunda da yeni silahları görmeme gibi bir seçeneğimiz olamaz. Ancak teminat bunların değişik bir oynanış sunacağı yönünde.

2 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler DAHA FAZLA ARAÇ KONTROLÜMÜZDE
Halo serisinin en iyi yönlerinden biri kullanıcılara bir çok aracı kullanma imkanı vermesi. Bu yönde Halo 4’ü düşünürsek, Reach’te görüp kullanamadığımız araçlar ve ilk defa karşılaşacağımız araçlar kontrolümüzde olacak. Oyunun yayımlanan Art videosunda da bazı yeni araç modellerini görmüş olduk. Bu durum da video ile onaylandı.

3 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler FORERUNNER ÖLMEDİ
Seride Halo sisteminin yaratıcılarını görmedik, ancak bu durum onların öldüğü anlamına da gelmiyor. 343’ten Frank O’Conner’a göre, Halo 4’te Forerunner mimarisini keşfedip, onların bomboş ve atıl olmadığını göreceğiz.
4 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler GİZEMLİ DÜŞMAN
Covenant’larla insanlık arasındaki savaş sona erdi, ancak Halo Fest ile birlikte sibernetik ırk gözüküyor. Acaba yeni düşman Forerunner’ın gözcüleri olan yapay zeka olabilir mi? Açıkçası akıllara bu geliyor. Belki de Covenant’larla birlikte omuz omuza çarpışabiliriz.

5 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler YENİ BİR ÜÇLEME VE YENİ HİKAYE
Halo 4’ün yeni bir trilojinin ilk macerası olacağını biliyoruz. Halo 3’te Legendary zorluk seviyesi sonunda ve Halo 4’ün videosunda gizemli Forerunner gezegenini görüyorduk. Hikayesi devlet sırrı gibi saklanan oyunda, maceraya bu gezegende başlayacağımız yüksek ihtimal. Ancak oyun boyunca sadece burada mı olacağız? Yoksa farklı yerlere mi gideceğiz? İşte bu soruların cevabı meçhul.

6 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler DERİNLERDEKİ CORTANA
Oyunla ilgili bildiğimiz ayrıntılardan biri de Cortana’nın yeni maceramızda da bizle olacağı ve önemli bir rol üstleneceği. Halo: Reach’te Cortana ile ilgili detayı da öğrenmiştik. Yeni yapımda da Master Chief ile aralarındaki ilişkinin ayrıntılarına gireceğiz anlaşılan. Yeniden onu kurtarmanın yollarına odaklanabiliriz de.

7 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler MASTER CHIEF DEĞİŞİYOR
Master Chief, son oyunda biraz daha değişikliğe uğrayacak. E3 videosunda Jet Pack’i vardı, ancak bu özellik resmi olarak onaylanmadı. Bilinen diğer bir gerçek ise Halo 4’ün, John’un yani Master Chief’in hikayesi olacağı, ayrıca karakterinde derin bir yolculuğa çıkacağız. Halo 4’te kahramanımızı daha yakından tanıyacağız.

8 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler FLOOD’UN SIRRI ORTAYA ÇIKACAK MI?
Halo serisinde başımıza bela olan diğer bir ırk Flood’tu. Bu organik baş belası hakkında daha fazla ayrıntıya Halo 4’te ulaşabiliriz. Haklarındaki detayları öğrenebiliriz. Başka bir ırk tarafından yaratılmış gözüküyorlar. Birçok gizemi umarız, yeni oyunla birlikte ortaya çıkacak.

9 Halo 4'te olabilecekler ve bilinenler YENİ İPUÇLARI YOLDA
15 Kasım’da çıkacak olan Halo: Anniversary ve Karen Traviss tarafından kaleme alınan 25 Ekim’de yayımlanacak olan Halo: Glasslands romanı bazı yeni ipuçlarını içeriyor. Bu sayede belki de yeni üçleme, yeniliklerle ilgili detaylar ve Halo 4’ün hikayesi hakkında bazı ayrıntılara sahip olabiliriz.
#halo 4 #xbox 360 #aksiyon #bungie studios Yorumlar 9 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 17:23 Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: Aksiyon, Bungie Studios, galeri_4, halo 4, XBox 360 Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts