H1Z1'in Battle Royale modu bu kez PUBG'nin yapamadığını yaptı

H1Z1’in Battle Royale modu bu kez PUBG’nin yapamadığını yaptı

Aralık 4, 2019 0

Battle Royale türünü başlatan oyun olarak gösterilen H1Z1, ilk defa rakibi PUBG‘nin yapamadığı bir olaya imza attı. Yakın zamanda konsol tarafında PlayStation 4 için çıkan H1Z1, PUBG’nin aksine konsolda oldukça iyi performans veriyor. Optimizasyon tarafından herhangi bir sıkıntısı bulunmayan oyun sayesinde PlayStation 4 kullanıcıları da Fortnite’ın dışında alternatif bir Battle Royale oyununa kavuştular. Akıcı bir şekilde gerçekçi Battle Royale deneyimi sunan H1Z1’in aksine konsolda Xbox One tarafına çıkan PUBG’de hala optimizasyon sıkıntıları çekmekte.

H1Z1’in konsol performansı PUBG’den daha iyi

Hali hazırda PC tarafına gelen Miramar haritasını konsola yeni getiren PUBG Corp. oyunu hala PlayStation 4’e çıkartamadı. Çünkü Sony, erken erişim oyunlara karşı sert olduğundan, PlayStation 4 sahiplerine optimizasyonu düzgün oyunlar oynatmak istiyor. PlayStation 4 kanadında açık beta sürecinde olan H1Z1’e PC ile çapraz platform getirilip getirilmeyeceği şimdilik belli değil.

Fakat geliştiriciler, çapraz platform konusunda umutlu olsalar da, burada Sony‘nin izin vermesi gerekiyor. Bazı oyunlara onay veren Sony, diğer firmaların aksine çapraz platform konusuna pek ılımlı bakmıyor.