Grand Theft Auto 5 şimdiye kadar 110 milyon kopya sattı

Grand Theft Auto 5 şimdiye kadar 110 milyon kopya sattı

Aralık 3, 2019 0

GTA 5 çıkışının üzerinden 6 yıl geçmiş olmasına rağmen hala Take-Two’ya para kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Take-Two finansal raporlarını açıkladı. Firmanın satış anlamında en başarılı oyunları da ortaya çıktı. Listede çok sürpriz yok. Grand Theft Auto V, Take-Two’nun en çok satan oyunu oldu. Red Dead Redemption 2 ve Borderlands serisi satışlarının da beklenenden çok daha iyi gittiği açıklandı.

Grand Theft Auto 5 şimdiye kadar 110 milyon kopya sattı

Red Dead Redemption 2, GTA 5, NBA 2K serisi. Sadece bu üç oyun Take-Two’nun gelirinin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Borderlands serisi de satış başarısı anlamında bu üç markadan geri kalmamış görünüyor. Borderlands serisi şimdiye kadar 43 milyon kopya satış sayısını geride bıraktı. GTA 5 tek başına 110 milyon kopya sattı. PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanan Red Dead Redemption 2 ise henüz çıkışından bir sene dahi geçmemiş olmasına karşın 20 milyon kopya satarak önemli bir başarı elde etti. Take-Two’da işler yolunda gibi görünüyor.    

Tags: Aksiyon, Grand Theft Auto V, PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Rockstar Games, XBox 360, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts