Grand Theft Auto 3

Grand Theft Auto 3

Aralık 4, 2019 0

Gta3 çıkalı hepimizin bildiği gibi epey bir zaman oldu ama bu oyunla ilgili hala çok mail almaktayım.Sorulan sorular da hep birbirine benziyor.O yüzden bu yazıda sık sorulan soruları,sorunları,cevaplarını oyundaki bazı gizli şeyleri ve gizli özellikleri yazmaya karar verdim.

OYUNDA SAVE VE LOAD’DA PROBLEM YAŞIYORUM, NE YAPMAM LAZIM?
-Evet sanrım Gta oynayan insanların en büyük ve en sık karşılaştıkları sorun bu.Bu sorun,ülkemizdeki gta cd’lerinin bozuk olan crack’lerinden kaynaklanıyor.Bu sorunu ortadan kaldırmak için oyunun 1.1 updatesini yüklemelisiniz.Update’yi birçok yerden bulabilirsiniz.Site: http://www.patches-scrolls.de/

OYUNUN UPDATESİNİ BİR TÜRLÜ YAPAMADIM, SÜREKLİ HATA VERİYOR!
-Oyunun updatesini hata vermeden yapabilmeniz için KESİNLİKLE crack yapmamanız gerekiyor.Eğer crack yaptıysanız da oyunu tamamen silip yükleyin.Crack yapmadan da direk update yi yükleyin.

OYUNUN ORTASINDA YA KİTLENİYOR YA DA BİLGİSAYAR HATA VERİYOR!
-Bu sorun için öncelikle oyunun 1.1 versiyonunu yüklemeniz gerek.Eğer olmazsa ekran kartınızın son sürücüsünü de yükleyebilirsiniz.Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız da detanator ün son versiyonunu deneyebilirsiniz.Eğer yine olmazsa sorun sizin sisteminizdendir.

OYUNDA ÇOK LAG OLUYOR, NE YAPMAM LAZIM?
-Menüdeki görüntü özelliklerini kapatın ve draw distance yi sıfıra getirin.İnternette de lagı ortadan kaldırmak için high fps dosyalarını bulabilirsiniz.Eğer onboard bir ses kartına sahipseniz maalesef o da sorun çıkarabilir.Yine sorun geçmezse makinanızın özellikleri yetersizdir.

OYUNUN BAŞINDAKİ GİRİŞ DEMOSUNDA KİTLENİP KALIYOR, NEDEN?
-Bazı onboard ses kartları maalesef bu konuda kıllık çıkartıyor.Ses kartınızın son sürücüsünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.Sorun sürekli devam ediyorsa ses kartınızı değiştirmekten başka çareniz yok

SİSTEMİMİN İYİ OLMASINA RAĞMEN OYUN YAVAŞ ÇALIŞIYOR,NEDEN?
-Cevabı bir üstteki cevapla aynı

WİNDOWS XP KULLANIYORUM.GRAFİKLER KARMAN ÇORMAN,GÖLGELER KUTU KUTU,ALT YAZILAR ANLAMSIZ,NE YAPMALIYIM?
-Oyunun xp için çıkarılan bir patchi var.Bunu yükleyebilirsiniz.Bu sorunun kaynağı directx ile ilgili. Eğer sorun çözülmezse microsoftun internet adresinden directx ile ilgili dosyayı çekebilirsiniz.Link şu: http://download.microsoft.com/download/whistler/patch/Q306676/WXP/EN-US/Q306676_WXP_SP1_X86_enu.exe

OYUNA KENDİ İSTEDİĞİM MP3LERİ KOYUP RADYODAN DİNLEYEBİLİR MİYİM?
-Evet bunu yapabilmeniz için doğal olarak bilgisayarınızda kayıtlı ve düzgün çalışan bir mp3 gerekli daha sonra bu mp3 ü GTA3 klasörünün altındaki MP3 klasörünün içine kopyalamalısınız.

OYUNU TAMAMEN TÜRKÇELEŞTİREBİLİR MİYİM?
-Piyasada oyunun Türkçesi satılmakta ancak sadece altyazılar türkçe.Bunu internetten dosya indirerek de yapabilirsiniz. www.gta3.efsanesi.com’da mevcuttu sanırım.

Tags: grand theft auto 3, PC, Yarış Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts