Google Drive Masaüstü yenilendi! İşte özellikleri

Temmuz 14, 2021 0

Google, Windows ve Mac için yeni Drive Masaüstü özelliğini sundu. Yenilenen Google Drive Masaüstü uygulaması kullanıcıların Drive tecrübelerini güzelleştirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yeni Drive Masaüstü aracı, iki senkronizasyon aracını birleştiriyor. 2017’de Google, masaüstü Drive uygulamasını bireyler için Yedekle ve Senkronize Et ve iş kullanıcıları için masaüstü Drive olarak ayırmıştı. Artık bu iki özellik birleşiyor.

Google yenilenen Drive Masaüstü uygulamasını duyurdu

19 Temmuz’dan itibaren Google, kullanıcılarını yeni Masaüstü Drive uygulamasına geçirmeye başlayacak. Akabinde, 18 Ağustos’tan itibaren, hala Yedekle ve Senkronize Et uygulamasındaki kullanıcılar, yeni Drive uygulamasına geçiş yapmalarına rehberlik eden bir uygulama içi bildirim almaya başlayacak. 1 Ekim’den itibaren Google, Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını kapatacak ve kullanıcılar artık bu platformda oturum açamayacak. Görünüm ve özellikler açısından yeni Masaüstü Drive, standart web tabanlı Drive istemcisiyle neredeyse tıpkı olacak.

Kullanıcılar, bir art plan senkronizasyon seçeneği de dahil olmak üzere birden çok formattaki belgeyi senkronize edip bunlara erişebilecek. Ayrıyeten, sabit şoförler ve flash şoförler dahil olmak üzere harici depolama aygıtlarını senkronize etme seçeneği de mevcut. Bunlara ek olarak yenilenen Drive’da Google Fotoğraflar ile otomatik senkronizasyonu seçme imkanı da var. Ayrıyeten, Microsoft Outlook ve Meet zamanlaması ile entegrasyon özelliği eklenecek. Yenilenen uygulamada Microsoft Office evraklarını kimin düzenlediğini gerçek vakitli olarak görebileceksiniz.

Tags: google, Kullanıcılar, Masaüstü, yeni Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts