Focus Home Interactive, Vampyr'ın ilk ay satış rakamları açıkladı

Focus Home Interactive, Vampyr’ın ilk ay satış rakamları açıkladı

Aralık 4, 2019 0

Focus Home Interactive, Haziran ayında PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapan aksiyon RPG oyunu Vampyr‘ın ilk ay tüm platformlardaki satış rakamlarını açıkladı.

Vampyr ilk ay ne kadar sattı

Life is Strange serisi ile bilinen oyun stüdyosu DONTNOD tarafından geliştirilen, Vampyr ilk ay dünya çağında, tüm platformlarda 450 bin kopya satış sayısına ulaştı. Vampyr’ın yapım maliyetinin 10-15 milyon euro arasında olduğu açıklanmıştı. Vampyr’ın dağıtımcısı Focus Home Interactive, 500 bin ile 1 milyon arası ilk ay satışının kendileri için başarı olacağını belirtmişti. DONTNOD stüdyor’nun bu hedefe yaklaştığını söyleyebiliriz. DONTNOD stüdyo tepe yöneticisi OSkar Guilbert açıklanan ilk ay kopya satış sayısının ardından Twitter üzerinden bir tebrik mesajı paylaştı. Çok gururlu olduklarını, ve tüm yapımcı ekibe teşekkür ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta Vampyr’ın pek çok hatasını düzelten bir güncelleme yayınlanmıştı. Özellikle oynanış ve kontrol mekaniklerinde bir takım iyileştirmeler son güncelleme ile gelmişti. Oyunun menüsü ve oyuncu dışı karakterlerin davranışlarındaki bazı oyun hatalarında da düzeltmeye gidilmişti.