Anthem yapımcısı tam 22 yıl sonra Bioware firmasından ayrıldı

Anthem yapımcısı tam 22 yıl sonra Bioware firmasından ayrıldı

Aralık 4, 2019 0

Bioware firmasında yaprak dökümü devam ediyor. Bir dönemin en efsane RPG oyunlarına imza atan Bioware, son yıllarda en çok eleştirilen firmaların da başında geliyor. Bu eleştirilerin en büyük sebebi ise firmanın köklerinden giderek uzaklaşması ve daha çok aksiyona yönelmesi. Bunun EA gibi birçok nedeni olsa da bir diğer etkeni de firmanın veteran isimlerinin Bioware‘den ayrılması. Daha önce birçok ünlü yapımcının firmadan ayrıldığını görmüştük. Kimi emekli olup başka bir işe yöneliyor, kimi ise farklı bir firmada yoluna devam ediyordu. İşte benzer bir ayrılık daha yaşandı.

22 yıldır çalıştığı Bioware firmasından ayrıldı

Tam 22 yıl boyunca Bioware’de çalışan James Ohlen, firmadan ayrıldığını kendi Twitter adresi üzerinden paylaştı. Daha önce Dungeons & Dragons temellerine dayanan efsane seri Baldur’s Gate dışında Star Wars: Kotor ve Dragon Age serisi gibi oyunlarda da çalışan Ohlen, son olarak Anthem ekibinde yer alıyordu. 

James Ohlen, Twitter adresinden ise şu açıklamayı yapmış; “22 yılın sonunda Bioware firmasından ayrılıyorum. Anthem, Star Wars, Dragon Age ve Dungeons and Dragons oyunları için geçirdiğim zamanları çok sevmiştim. Fakat şimdi bu sektöre bir ara verme ve daha ufak ve kişisel bir işe odaklanma zamanı.”