FF15'i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

FF15’i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Aralık 3, 2019 0

Son Final Fantasy oyununu geliştiren Luminous Productions, yeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Adı duyulmamış bir IP üzerinde çalıştığını açıklayan Luminous Productions, detay vermekten kaçındı. Famitsu ile röportaj yapan Takeshi Terada, yeni geliştirdikleri oyunun yüksek kalitede olacağını belirtti. Final Fantasy 15 için özel bir oyun motoru geliştiren stüdyo, bu oyun motorunu muhtemelen bir sonraki oyunlarında daha etkin bir biçimde kullanacaktır. Final Fantasy 15, konsolda ilk çıktığında 30 FPS‘in altına düşebiliyordu. Oyun motorunu konsolların donanımına pek iyi optimize edemeyen geliştiriciler, oyunun ilk çıktığı dönemde Luminous Engine‘i destekleyeceklerini açıklamıştı.

Final Fantasy 15’i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Yeni oyunun Final Fantasy serisiyle herhangi bir alakası olmadığını söyleyen Takeshi Terada, muhtemelen E3 2019 fuarında oyunu duyuracaktır. Square Enix‘in yayınlayacağını düşündüğümüz oyun, belki de PlayStation 5 için geliştiriliyordur. Çünkü Final Fantasy 15‘in yönetmeni Hajime Tabata, Luminous Engine’in, yeni nesil konsollarda da kullanılabileceğini geçtiğimiz dönemlerde açıklamıştı.

Açık dünya olacağını tahmin ettiğimiz yapım, Square Enix‘in elini oldukça güçlendirebilir. Final Fantasy 15‘ten sonra oldukça olumlu geri dönüşler alan geliştiricilerin, neler yapacağını merak ediyoruz?

Tags: Final Fantasy XV, PC, PlayStation 4, Role Playing Game, Square Enix, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts