En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu

En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu

Star Wars hayranlarının sahip olması/olmaması gereken 5 oyun. En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu Star Wars gibi önemli bir eserin, hatrı sayılır sayıda hayranı olmasına şaşmamak gerek. Böyle geniş bir evreni yaratmak, yan hikayelerle desteklemek oldukça zor bir iş.

Bugüne kadar bu evrenle ilgili onlarca oyun piyasaya çıktı. George Lucas’ı dünyanın en zengin insanları arasında sokan bunca yapımın arasında çok iyi olanlar da oldu, çok kötü olanlar da. İşte karşınızda bu oyunlardan en iyi ve en kötü 5 Star Wars oyunu.

Kötü: Star Wars: Rebel Assault

Uçuş kodunuzun “Çaylak 1” olduğu bir oyundan ne bekleyebilirsiniz. Kötü kontroller ve her zaman otomatik pilotta olan bir X-Wing hiç de eğlenceli değil. 1 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu Kötü: Star Wars Episode II: Attack of the Clones (Gameboy Advance)

Şimdiye kadar Gameboy Advance kartlarınızı çöpe atmış ya da eBay’den satmış olabilirsiniz ancak bu Star Wars oyunu çöpe atılmayı bile haketmiyor. Grafikleri bir GBA oyunu için bile kötüydü.
2 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu Kötü: Star Wars: Obi-Wan (Xbox)

Güzel bir düşünce, harcanmış bir oyun. Episode I’den sonra Obi-Wan Kenobi’nin yaptıklarını oynayabildiğimiz Star Wars: Obi-Wan, kamera açısı ve kötü yapay zeka nedeniyle Xbox’ın en kötü oyunlarından biriydi.
3 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu Kötü: Star Wars Galaxies

Her ne kadar MMO’larda olması gerekenleri karşılasa da monoton seviye gelişimi ve büyük bağlantı problemleri yaşatan Galaxies, güncellemeleriyle biraz oynatsa da gereken bağımlılığı büyük çapta yaratamadı.
4 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu Kötü: Star Wars: Yoda Stories (Gameboy Color)

Başka bir Game Boy oyunu ve kötü bir ürün daha. Yoda Stories bir Windows oyunu olarak yapıldı ve kırpılarak Game Boy Color’a adapte edildi. Fare kontrolünün Game Boy’a adapte edilmesi ne kadar kötüyse, grafikler de bir o kadar kötüydü.
5 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu İyi: Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader (Gamecube)

Serinin üç oyunu da sizi Rebel ve Empire arasındaki amansız savaşa dahil ediyordu. Ancak dönemin grafiksel kalitesinde, müzikleri oldukça iyi olan pek fazla oyun bulunmuyordu. Rogue Leader kendinizi tam bir X-Wing pilot gibi hissetmenizi sağlıyordu.
6 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu İyi: Star Wars: Knights of the Old Republic

Genellikle Star Wars oyunları aksiyon veya uzay simülasyonu olur. Ancak KOTOR bu anlayışa bir son vermişti. İyi bir RPG olarak karşımıza çıktı. 40 saatlik hikayesi de cabasıydı.
7 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu İyi: LEGO Star Wars

Sevin ya da sevmeyin, en iyi Star Wars oyunlarından biri de LEGO’ların endam ettiği Star Wars serisidir. Çocuklar için yapılmış gözükse de tüm yaş sınıflarına hitap eden yapısıyla oldukça başarılıydı.
8 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu İyi: Star Wars: TIE Fighter

Rogue Squadron’da olduğu gibi, X-Wing serisine saygımızı göstermemiz gerekiyor. Ancak işin karanlık tarafı da oldukça başarılıydı. Bize diğer taraftan bakma imkanı sağlıyordu.
9 En İyi ve En Kötü 5 Star Wars oyunu İyi: Super Star Wars (SNES)

Başındaki “Super” ibaresi komik gözükse de bir SNES oyunu için başarılı bir yapımdı.

#star wars movie Yorumlar 89 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 17:26 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.10.2015 22:44 jedi knight jedi academy’nin multiplayer’ı kesinlikle bu listede olmalıydı. Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: galeri_7, star wars movie Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts