Efsaneden Kestaneye... 'Samsung Galaxy Note' Serisi Tamamen Tarih Olabilir

Efsaneden Kestaneye… ‘Samsung Galaxy Note’ Serisi Tamamen Tarih Olabilir

Eylül 27, 2021 0

Güney Koreli teknoloji devi Samsung için her sene eş iddialar gündeme geliyor. Muhtelif kaynaklar, Samsung‘un Galaxy Note serisinin makbuzunu sürükleyeceğini, Galaxy S serisini S Pen desteği ile piyasaya süreceğini söyleyip duruyor. Bu iddialar, yavaş yavaş hakikat olacak gibi görünüyor. Çünkü Samsung Galaxy S serisinin S Pen desteğine kavuşması ve Samsung’un bu sene Galaxy Note serisinin marka yenilemesi yaptırmaması, Galaxy Note serisi hayranlarına kaygı vermişti.

Şimdiyse mevzuyla alakalı yeni bir büyüme yaşandı. Uslu telefon dünyasının en popüler sızıntı kaynaklarından Ice Universe, dikkat toplayan bir paylaşım yaptı. Yaptığı bu paylaşımda oldukça net konuşan sızıntı kaynağı, “Galaxy Note bitti, ama aslında bitmedi. Galaxy S, Galaxy Note oluyor.” ifadelerini kullanarak, beklenen sonun gelmiş olduğunu ileri sürdü.

Samsung’un Galaxy Note ile işi bitmiş olabilir

Samsung Galaxy Note

Aslına bakacak olursak Samsung’un Galaxy Note serisini bitirmesinin artık olması gereken bir şey olduğunu sarihçe belirtebiliriz. Çünkü firma senelerdir, Galaxy S serisinin uslu kalem destekli versiyonunu Galaxy Note olarak tanıttı. Ancak Galaxy S serisine S Pen desteği gelmesi, Galaxy Note serisinin avantajını yitirmesine yol açtı. Ancak başka bir husus daha var. Bu husus, Samsung’un dayanabilir ekranlı telefonları…

Samsung’un birkaç sene evvel piyasaya sürdüğü ilk dayanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold, bütün anlamıyla bir fiyaskoydu. Zati bu telefon harcayıcıların alakasini de sürüklemedi. Ancak 2021 senesinde duyurulan üçüncü nesil Galaxy Z Fold, sağlamlığı ve S Pen desteği ile yeterince alaka gördü. İşte bu sebepleri düşündüğümüzde, Samsung’un Galaxy Note serisi ile işinin bittiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Tags: 'Samsung Galaxy Note' Serisi Tamamen Tarih Olabilir Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ