Xiaomi'den Tertemiz Bir Uslu Telefon Serisi Geliyor: Civi

Xiaomi’den Tertemiz Bir Uslu Telefon Serisi Geliyor: Civi

Eylül 27, 2021 0

Son senelerde piyasaya sürdüğü hemen her mahsulle büyük alaka görmeyi başaran Çinli teknoloji devi Xiaomi, hayranlarını heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinden yaptığı açıklamada 27 Eylül’ü işaret eden firma, bu tarihte bir faallik tertip edeceğini duyurdu. Bu faallik, Xiaomi’nin en yeni uslu telefon serisi “Civi“yi harcayıcılarla buluşturacak.

Xiaomi, Civi serisi uslu telefonların neler sunacağına dair hiçbir açıklama yapmadı. Ancak sektör kaynakları, CC serisinin adının değiştirileceğini, artık Civi olarak piyasaya sürüleceğini düşünüyorlar. Bu noktada kesin bir şey olmadığı için, Xiaomi’nin 27 Eylül’de tertemiz bir telefon duyurabileceğini de unutmamak gerekiyor. 

İşte Xiaomi’nin Weibo’da yaptığı paylaşım

Xiaomi

Xiaomi, yeni uslu telefon serisi ile alakalı ayrıntı vermemiş olsa da mevzuyla alakalı olabileceği düşünülen bazı büyümeler mevcut. Öyle ki bundan birkaç hafta evvel, Çin’in sertifikalandırma müesseseyi TENAA‘da Xiaomi’nin yeni bir uslu telefonu listelendi. 2107119DC model koduna sahip bu makineyle alakalı yapılan tahlillerde, duyurulma safhasına gelen modelin Xiaomi 11 Lite 5G NE‘nin Çin için geliştirilmiş olan bir versiyonu olabileceği düşünülmüştü. İşte bu makine, Civi serisinin ilk azası olabilir.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, orta segment bir telefon olarak karşımıza çıkmıştı. FHD+ çözünürlük ve 90 Hz tazeleme oranı sunan bir ekran, 8 GB’ye kadar RAM, 256 GB’ye kadar depolama alanı, 33 watt süratli şarj dayanaklı 4.250 mAh kapasiteli pil ve üçlü kamera montajı gibi özellikler, Xiaomi 11 Lite 5G NE’de yer alıyordu. Şayet bu makine Civi olarak karşımıza çıkarsa, Xiaomi’nin yeni bir orta segment uslu telefon serisine sahip olacağını söyleyebiliriz. Firma belki de amiral gemileriyle aynı seride olan orta segment telefonları, yeni bir seri içine almayı tasarlıyordur. Tüm bunlar, 27 Eylül’deki faallikte netlik kazanacak.

Tags: Xiaomi'den Yepyeni Bir Akıllı Telefon Serisi Geliyor: Civi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ