Dünyaca ünlü banka artık işe alımlarında oyun oynatacak

Dünyaca ünlü banka artık işe alımlarında oyun oynatacak

Aralık 3, 2019 0

Oyun dünyası bundan böyle banak sektörüne de resmen girmiş durumda. Bloomberg‘in haberine göre JP Morgan isimli dünyaca ünlü banka, bu yıldan itibaren üniversite kampüs ziyaretlerini sonlandıracak. Yeni mezun işe alımlarında oyun odaklı sisteme geçen JP Morgan, yapay zeka oyunlarıyla eleman alımı yapan Pymetrics‘le birlikte çalışacak. Böylelikle daha fazla öğrenciye ulaşma hedefinde olan banka, her türden insana erişmeyi başaracak. İşe alım sürecinde adayları görüntülü olarak tanımak isteyen banka, adaylarına yapay zeka temelli oyun oynatacak.

Dünyaca ünlü banka artık işe alımlarında oyun oynatacak

Dünya üzerinde 700’den fazla şirketin bu modele yöneldiği belirtirken, yeni elemanların yapay zeka oyunlarının notlarına göre seçilmesi oldukça ilginç. Her bir sektör için ayrı ayrı oyunlar tasarlayan yazılımcılar, insanların yeteneklerini daha kolay bir şekilde sınıflandırabiliyor.

Yapay zekanın işe alım süreçlerine kadar girmesi, sizce hayatımızı nasıl etkiler? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Google, Facebook ve Apple gibi dev firmaların yatırımlarını sürdürdüğü yapay zeka pazarının ilerleyişinin ne şekilde olacağını oldukça merak ediyoruz. Umarız yapay zekanın bu gidişatı, insan hayatını olumsuz etkilemez.

Tags: Apple, banka, facebook, google, jp morgan, oyun, PC, yapay zeka Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts