Doom Eternal için tam 20 dakikalık bir video yayınlandı

Doom Eternal için tam 20 dakikalık bir video yayınlandı

Aralık 4, 2019 0

E3 2018 fuarında gerçekleşen Bethesda konferansında sürpriz bir şekilde duyurulan Doom Eternal için tam 20 dakika uzunluğunda bir oynanış videosu yayınlandı. Duyurusunda kısa bir video ile yetinmek zorunda kaldığımız oyunun bu yeni videosunda ise hem atmosfer hem de oynanış anlamında birçok detaya yer verilmiş.

Doom Eternal için 20 dakikalık bir video yayınlandı

Videoya ilk olarak baktığımızda atmosferin oldukça karanlık olduğu göze çarpıyor. hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda bu atmosfer olgusu fazlasıyla korunmuş. Ayrıca yakın vuruşlar için kolumuza oldukça güzel bir aparat da yerleştirilmiş. Videonun başında gözüken bu aparatın kullanımı ise oldukça keyifli duruyor. Birçok farklı silaha yer verilecek olan oyunda, düşmanlara doğru çekildiğimiz kanca silahı gibi silahlar da mevcut. Tabi videoda gözümüze sokulan kılıcımızı da unutmayalım.

2016 yılında çıkan Doom oyununun devamı olan Eternal’ın ayrıca Switch platformuna da direk olarak geleceği açıklandı. Yani oyun PC, PS4 ve Xbox One dışında Switch için de geliştiriliyor. Switch sürümünü Panic Button firması port edecek.