Devil May Cry 5 ve Resident Evil Remake'in grafik motoru ortak

Devil May Cry 5 ve Resident Evil Remake’in grafik motoru ortak

Aralık 4, 2019 0

E3 2018 Microsoft sunumunda gösterilen duyuru fragmanıyla, serinin takipçileri arasında heyecana sebep olan Devil May Cry 5‘ten yeni detaylar gelmeye başladı. Capcom’dan yapılan açıklamaya göre Devil May Cry 5’te kullanılan oyun motoru Resident Evil 2 Remake‘in yapımında kullanılan oyun motoruyla aynı. Her iki oyun da foto realistik grafik yapısıyla ön plana çıkacak ve her iki oyun da saniyede 60 kare hızında (FPS) çalışacak.

Devil May Cry 5 ve Resident Evil Remake’in oyun motorları ortak

Capcom‘dan yapılan açıklamaya göre Devil May Cry 5 ve Resident Evil Remake’te kullanılan oyun motoru 60 FPS (saniyede 60 kare) foto gerçekçiliğin yanı sıra, üç boyutlu karakterlerde ve karakter kostümlerinde de yeni bir tarama tekniği kullanıyor. Bu yeni teknik hem karakterlerin, hem de kostümlerin daha detaylı ver gerçekçi görünmesini sağlıyor.

Bu yeni tarama tekniği, gerçek kıyafetlerin taranarak oyuna aktarılmasına da olanak veriyor. Devil May Cry 5‘te görsel kailtenin yanı sıra Capcom animasyonların akıcılığının sağlanması konusunda da oldukça titiz davranıyor. Özellikle kombo geçişlerinde kesiklik hissi yaşanmaması ve gecikme olmaması için yeni bir teknik üzerinde çalışılıyor.

Tags: Aksiyon, Capcom, Devil May Cry 5, Macera, PC, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts